TOP 7: gry planszowe fantasy na długie jesienne wieczory top 7 gry planszowe fantasy

Szukasz pomysłów na fascynujące spędzenie czasu podczas długich jesiennych wieczorów, które bez pytania rozgościły się w Twojej codzienności? Polecamy idealne remedium na chandrę, nudę, zimne stópki i ciemność za oknem – gry planszowe fantasy. Zobacz nasze Top 7!

Gry planszowe fantasy Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Top 7: gry planszowe fantasy 

Descent. Legendy Mroku

Gry planszowe fantasy: Descent. Legendy Mroku na TaniaKsiazka.pl >>

Gra Descent. Legendy Mroku to rozbudowana kooperacyjna przygodówka z fabułą osadzoną w fantastycznym świecie, na którą składają się epickie kampanie. Rozłóż ją na stole, a zostaniesz pochłonięty przez fascynującą opowieść i dostaniesz do wykonania ważne zadanie. Wraz z trójką śmiałych towarzyszy będziecie walczyć z siłami ciemności. Oto odwieczny wróg powrócił i jest gotów do konfrontacji!

Kolejność Waszych kroków będzie miała istotny wpływ na przebieg rozgrywki i kształt gry. Spokojnie, we wszystkim będziecie wspomagani przez specjalnie przygotowaną aplikację, w której znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące przebiegu historii oraz ścieżki rozwoju Waszych postaci. Sama rozgrywka natomiast odbywać się będzie na przepięknej trójwymiarowej planszy z przestrzennymi terenami przy pomocy świetnie wykonanych figurek bohaterów i przeciwników. Brzmi jak dobrze zaplanowany jesienny wieczór! 

Link do gry: Descent. Legendy Mroku >>

Hero Realms. Edycja polska

Gry planszowe fantasy: Hero Realms. Edycja Polska na TaniaKsiazka.pl >>

 

Przeglądając gry planszowe fantasy idealne na „trudne, ciemne czasy”, nie można nie wspomnieć o Hero Realms. Zabiera ona bowiem graczy we wspaniałą przygodę, skutecznie odciągając od myśli o tej nieprzyjaznej porze roku. Siadając do gry ze swoimi znajomymi przeniesiesz się do położonego w Imperium miasta Thandar, gdzie czekają Was heroiczne zmagania. To miejsce jest wielkim centrum handlowym, do którego zjeżdżają przedstawiciele różnych profesji i ras. Ale nie tylko! Toczy się tu również walka o władzę i dozwolone są absolutnie wszystkie środki, by ją zdobyć. Bądź bohaterem lub antagonistą. Wejdź do świata fantasy, w którym królują tajemnice, intrygi i wszędzie pachnie spiskiem. 

Link do gry: Hero Ralms. Edycja polska >>

Talisman. Magia i Miecz

Gry planszowe fantasy Talisman. Magia i Miecz na TaniaKsiazka.pl >>

Podejrzewam, że nie dziwi Cię kolejny wybór. Nawet jeśli nigdy nie grałeś w tę grę, na pewno z raz w swoim życiu słyszałeś nazwę: Talisman: Magia i Miecz. Jest to bowiem kultowa planszówka, która od przeszło trzech dekad nieprzerwanie zapewnia doskonałą rozrywkę graczom na całym świecie. Celem jest zdobycie legendarnego artefaktu – Korony Władzy. Żeby to jednak osiągnąć, musisz wcielić się w poszukiwacza przygód, który przemierza nieznaną fantastyczną krainę. Kim będziesz? Do wyboru masz aż czternaście postaci, prezentujących różne profesje (np. zabójcę, wojownika czy czarodzieja) i każda z nich ma inne zdolności, od których zależy przebieg gry. Przed Tobą walka z przeciwnikami i unikanie pułapek. Wszystko po to, by zdobyć Talizman. Tylko z nim bowiem masz szansę przekroczyć Tajemne Wrota i osiągnąć cel.

Link do gry: Talisman. Magia i Miecz >>

Inne gry z serii Talisman. Magia i Miecz znajdziesz w tym miejscu.

Reavers of Midgard

Gry planszowe fantasy Reavers of Midgard na TaniaKsiazka.pl >>

Jeśli na Twoim stole pojawi się strategiczna gra przygodowa Reavers of Midgard, autorstwa J. B. Howella (Papillon, Gates of Mara), będzie to oznaczało, że Ty i Twoi towarzysze musicie wcielić się w wojowniczych Wikingów. Przed Wami dalekie morskie podróże wielkim okrętem, walka z mitycznymi podwodnymi bestiami oraz wyprawy na nieodkryte lądy – czyli plądrowanie wiosek i miast zaraz po dobiciu do brzegu. Zasiedlaj zatem nowe ziemie i zdobywaj potężne artefakty. Przede wszystkim zaś zbieraj punkty Chwały, ponieważ tylko one mogą Ci zapewnić należyte miejsce w Valhalli. Musisz być czujny i waleczny, by przypadkiem gracz siedzący obok Ciebie nie trafił tam przed Tobą!

Link do gry: Reavers of Midgard >>

Bonfire

Gry planszowe fantasy Bonfire na TaniaKsiazka.pl >>

Strategiczna gra planszowa fantasy z elementami układanki Bonfire łączy wiele cech różnych gier planszowych. Ta kompilacja pozwoliła twórcy, Stefaonwi Feldowi, uzyskać bardzo oryginalną mechanikę, dającą ogromne możliwości. Co ciekawe, to gra, w którą można grać również w pojedynkę.

Ciemna Planeta potrzebuje pomocy. W tym celu Strażniczki Światła stworzyły ogniska, które nie tylko rozjaśniały przestrzeń, ale również były źródłem ciepła i energii. Jak się jednak okazało, mieszkańcy miast nie korzystali z nich jak należy, a zaczęli wykorzystywać do swoich własnych celów. Rozgniewane Strażniczki odebrały im zatem swój dar. Przez to ciemne od tej chwili miasta przestały nadawać się do życia. Jednak żyjące niedaleko gnomy zapragnęły na powrót nauczyć się rozpalać ogień. Ty właśnie jesteś jednym z nich. Przed Tobą bardzo trudne zadanie. Musisz dostać się na święte wyspy, gdzie mieszkają Strażniczki Światła. Tam otrzymasz od nich zadania. Tylko rozwiązując je poprawnie, udowodnisz, że jesteś godzien tego, by poznać sekret ognia.

Link do gry: Bonfire >>

Elekt. What The Frog

Gry planszowe fantsy Elekt. What The Frog na TaniaKsiazka.pl >>

Taktyczna gra karciana Elekt. What The Frog utrzymana jest w stylistyce dark fantasy. Podczas rozgrywki Ty i inni gracze będziecie musieli wcielić się w pretendentów do tronu mrocznego Dominatu Ebionitów. Jednak przejęcie władzy wcale nie będzie takie proste. Będziecie zmuszeni, by spiskować, przywoływać upiory i sługi ciemności. Kto ma szansę zasiąść na tronie na szczycie Wieży Dzwonów? Najprzebieglejszy z Was! Jesteś na tyle podstępny, by tam trafić?

Link do gry: Elekt. What The Frog >>

Zew przygody

Gry planszowe fantasy Zew przygody na TaniaKsiazka.pl >>

Spragniony niezwykłej przygody? Zagraj w Zew przygody i zostań kowalem własnego losu, tworząc postać ze świata fantasy. Rywalizuj z innymi graczami zagrywając karty, podejmuj wyzwania, zdobywaj umiejętności i doświadczenie, wykorzystuj okazje, zarządzaj losowością i przede wszystkim snuj arcyciekawą opowieść. Podejmij decyzję, czy wolisz kroczyć ścieżką światłości czy mroku. Ty tworzysz swoją wyjątkową historię.

Link do gry: Zew przygody >>

***

Czy wśród powyższych propozycji znajduje się TA, która skradła Twoje serce gracza?

>> Inne gry planszowe fantasy złapiesz w tym miejscu <<

Czytaj także: