Pomysł na prezent

3 pomysły na nudę – 3 gry, które wykorzystasz podczas rodzinnych imprez

Spotkania rodzinne mogą przypominać trudną przeprawę. Rozmowy o polityce, ludzkiej niedoli i serialach sprawiają, że każde urodziny, imieniny i święta stają się prawdziwą udręką. Wtedy z pomocą przychodzą nam rodzinne gry, które sprawiają, że drętwe spotkania stają się niezapomnianymi imprezami. Wystarczy rozłożyć na stole grę planszową lub karcianą i od razu czas płynie przyjemniej. Pamiętaj, że gry spełniają szereg funkcji. Kształcą, wychowują, motywują, bawią, a także integrują rodzinę. Czasami wystarczy tylko kartka papieru i długopis, i już gramy w „Państwa i miasta”. Od zawsze sprawdzają się także rozmaite gry karciane, z Pokerem” i „Makao” na czele. Jeżeli szukasz bardziej rozbudowanych i wyrafinowanych gier, to niezastąpione będą gry planszowe oraz słowne, z których największy pożytek mają oczywiście dzieci. Gry słowne poszerzają zasób słownictwa, utrwalają pojęcia i wzbogacają ogólną wiedzę o świecie.

Nie wiesz w co się teraz gra i które planszówki są popularne? Spieszymy z pomocą i przedstawiamy hity z ostatnich miesięcy. Poznaj najciekawsze gry rodzinne. Mogą grać i młodsi, i starsi gracze.

tiktakbumTik…Tak…Bum!

Jeżeli znudziło ci się już „Scrabble” i inne słowne gry, to być może zainteresuje cię nowa rodzinna gra słowna – „Tik…Tak…Bum!”. Nareszcie doczekaliśmy się polskiej edycji! Rewelacyjna gra polegająca na wymyślaniu wyrazów zawierających określone grupy liter. Trzeba się śpieszyć, gdyż w każdej chwili może wybuchnąć bomba odmierzająca czas do zakończenia etapu gry. Nigdy nie wiadomo, kiedy bomba wybuchnie, może to być za 10, 20, a nawet 60 sekund. Wygrywa najkreatywniejszy i najszybszy. Znakomita gra dla młodszych dzieci uczących się czytać. Tykająca bomba urozmaica grę i przyspiesza tempo i sprawia, że podczas zabawy nie ma czasu na nudę. Wymyślanie nowych słów pobudza kreatywność i zajmuje sporo czasu. Nawet nie wiesz, jak kreatywna może być twoja rodzina.

komceptKoncept

Kolejna nasza propozycja to gra „Koncept”, w której celem jest odgadywanie haseł zgodnie z podpowiedziami innych graczy. Gra przeznaczona jest dla większej ilości graczy, od czterech do kilkunastu. Grać mogą dzieci już od 10. roku życia, choć pewnie i młodsi gracze dadzą sobie radę. W zestawie jest pełno ciekawych dodatków, kart z hasłami, plansza z symbolami, a także miseczka i pomoce dla graczy. Gra gwarantuje świetną rozrywkę podczas spotkań w rodzinnym gronie. Sprawdzi się idealnie, gdy nie masz pomysłu, czym zabawić gości.

munchkinMunchkin

Jeżeli poszukujesz bardziej zaawansowanej gry, a w dodatku lubisz gry rpg, to z pewnością zainteresuję cię gra karciana „Munchkin”, w której gracze wcielają się w pogromców potworów. Zwycięzca zostaje superbohaterem. W najnowszej edycji z 2015 roku w pudełku znajduje się 165 kart do gry oraz kostka. Wystarczy 1 godzina, by rozegrać szybką partyjkę. Świetna zabawa i mnóstwo śmiechu dla graczy powyżej 10. roku życia.

Pamiętaj, że każda gra ma celu przede wszystkim bawić. Zatem życzymy udanej zabawy i oczywiście samych zwycięstw w rodzinnych rozgrywkach.