Veronica Roth znana jest z pisania na tematy dystoniczne, jak i również z literatury young adult. Swój wielki sukces osiągnęła za sprawą serii książek Niezgodna. To jednak nie sprawiło, że autorka postanowiła zrobić sobie przerwę w pisaniu. Wręcz przeciwnie. Wzięła się mocno do pracy, czego skutkiem jest przewidywana na 17 stycznia 2017 roku, publikacja pierwszego tomu duologi SF, pod tytułem Carve the Mark. Niestety polscy fani twórczości Roth z pewnością będą zmuszeni poczekać nieco dłużej, zanim książka pojawi się w księgarniach.

Carve the mark Veronica Roth

Carve the mark Veronica Roth – fabuła

Fragment powieści można znaleźć na portalu EW. Dowiadujemy się niego, że historia dotyczy dwóch osób – Akosa i Cyry, które pochodzą z zupełnie różnych światów a mimo to stają się dla siebie sojusznikami. Niezwykłe umiejętności, którymi są obdarzeni bohaterowie to umiejętność kształtowania przyszłości. Jednak, jak się okaże, wcale nie będzie to rodzajem błogosławieństwa. Wręcz przeciwnie, dostarczy postaciom wielu problemów i trudności. Świat, w którym muszą żyć Akos i Cyra to miejsce pełne przemocy i mściwości. Autorka tym razem swoim czytelnikom przekaże powieść nieco mroczniejszą od tych publikowanych do tej pory.

To z pewnością świetna informacja dla fanów jej twórczości. Chociaż od premiery dzieli nas jeszcze kilka długich miesięcy, z pewnością warto czekać na kolejną publikację tej autorki. Jak się okazuje, Veronica Roth ma pisarski potencjał a każda jej kolejna książka może odnieść równie duży i komercyjny sukces, jak cykl powieści Niezgodna. Przypominamy, że premiera przewidywana jest na 17 stycznia 2017 roku. Czekacie?