Zapowiedzi i nowości

Cień góry – premiera kontynuacji powieści Shantaram już 2 czerwca!

cień góryCzytelnicy na całym świecie z zapartym tchem śledzili przejmującą historię Lina ukazaną w książce Shantaram, której autorem jest Gregory David Roberts. To właśnie na podstawie swojego, barwnego i pełnego niebezpiecznych przygód, życia stworzył on powieść, którą pokochały miliony. Dla wszystkich fanów tej fascynującej historii mamy dobrą wiadomość! 2.06.2016 roku do sprzedaży trafi książka pod tytułem Cień góry, kontynuacja słynnej powieści Shantaram.

Historia przedstawiona w Cieniu góry dzieje się dokładnie dwa lata po wydarzeniach z Shantaram. Główny bohater, Lin, znajduje się w trudnym momencie swojego, i tak już dostatecznie skomplikowanego, życia. Musi stawić czoła utracie dwóch najważniejszych i najbliższych mu osób, duchowego przewodnika – Khaderbhai oraz ukochanej kobiety – Karli. Miłość jego życia poślubił, bowiem, hinduski potentat medialny. Lin decyduje się powrócić do miasta po kolejnej, przemytniczej akcji jednak to, co tam zastaje, sprawia, że czuje się rozczarowany. Upływający czas sprawił, że jego przyjaciele wyjechali lub wplątali się w mafijne porachunki. Największy zawód sprawia mu jednak słynny, święty człowiek, który zaczyna kwestionować wszystko to, w co do tej pory wierzył Lin, jego poglądy oraz wiedzę na temat miłości i życia. To wszystko sprawia, że główny bohater ponownie zostanie wrzucony w świat wypełniony złem. Jednak tym razem będzie mu o wiele trudniej, ponieważ nie wie nic o nowych, nieznanych mu zasadach, które rządzą tym miejscem. Dodatkowym utrudnieniem jest niegdyś złożona obietnica, niepozwalająca mu na opuszczenie Island City.

To z pewnością nie lada gratka dla wszystkich miłośników pierwszej części Shantaram. Gregory David Roberts po raz kolejny udowadnia, że to życie pisze najciekawsze i najbardziej przejmujące historie. Cień góry to powieść o strachu, który gwarantuje nieprzespane noce, smutku, gniewie i cierpieniu. Jednocześnie jest to historia o nadziei, która tli się gdzieś w oddali i sprawia, że bohater ciągle walczy i liczy na to, że wszystko się ułoży.

Przypominamy, że książka trafi do sprzedaży już 2.06. bieżącego roku. Serdecznie polecamy i zachęcamy do podzielenia się opinią na temat tej niezwykłej historii.