Ciekawostki o książkach

Wichry Zimy – nowy fragment książki od G. R. R. Martina

winds of winterFortuna w końcu uśmiechnęła się do wszystkich fanów sagi Pieśni Lodu i Ognia. Autor, George R. R. Martin, 10 maja udostępnił na swojej stronie kolejny fragment rozdziału, powstającej w bólach, 6 części serii. Chociaż nie jest to oczekiwany od dawna cały 6 tom Wichry Zimy, to nadal jest to dobra wiadomość. Zwłaszcza, jeżeli uwzględnimy tempo jego powstawania i głód czytelników związany z poznaniem dalszych losów bohaterów.

Na tej samej stronie, w poprzednim roku, pojawił się rozdział o Alayne Stark. Ta historia jednak zniknęła a w jej miejscu mamy nową. Świeżo udostępniony rozdział przez Georga R. R. Martina dotyczy córki księcia Dorne, Arianne Martell.

Jaka przygoda kryje się za nowym rozdziałem? Którzy bohaterowie sagi zostali wywołani przez G. R. R. Martina tym razem? Otóż historia rozpoczyna się podróżą Arianne Martell i jej kompanów przez Krainę Burzy. Zmierzają oni do Gniazda Gryfów, twierdzy należącej do rodu Conningtonów. To właśnie tam księżniczka Arianne ma się spotkać z Jonem Conningtonem i ostatecznie rozwiązać wszelkie niejasności związane ze śmiercią syna Rheagera Targaryena i Elii Martell. Sytuacja rozwija się jednak nie po jej myśli. Na miejscu okazuje się, bowiem że, Jon Connington i Aegon Targaryen wyruszyli na Koniec Burzy. Ostatecznie armia młodego Gryfa zdobywa twierdzę a Arianne otrzymuje propozycję eskorty. Problem w tym, że na Koniec Burzy wyruszyła już także armia Tyrellów.

George R. R. Martin stwierdził, że to jedynie próbka tego, co czeka nas w Wichrach Zimy. Na resztę będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Jak długo?  Tego nie wie nikt, nawet sam autor. Pozostaje nam tylko zadowolić się pojedynczymi fragmentami książki oraz emitowanym przez stację HBO, serialem.