Literatura pięknaWydarzenia literackie

Paszport Polityki 2021 w kategorii literatura – laureatem Łukasz Barys

Paszport Polityki 2021 w kategorii literatura - laureatem Łukasz Barys Paszport Polityki 2021 w kategorii literatura

Wczoraj, 18 stycznia, odbyła się uroczysta gala rozdania Paszportów Polityki 2021. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Katarzyna Nosowska, Ralph Kamiński, Teoniki Rożynek, Jana Shostak, Dominik Strycharski, Aleksandra Terpińska, Tomasz Konrad Ostafin, Mikołaj Sobczak, Małgorzata Płysa i Mat Schulz. Natomiast Paszport Polityki 2021 w kategorii literatura trafił do Łukasza Barysa za debiutancką powieść Kości, które nosisz w kieszeni.

Paszport Polityki 2021 w kategorii literatura Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Paszport Polityki 2021 w kategorii literatura dla Łukasza Barysa

Paszporty Polityki, czyli nagrody kulturalne tygodnika Polityka przyznano już po raz dwudziesty dziewiąty! Wczorajszą galę, której gospodarzami byli Grażyna Torbicka oraz redaktor naczelny tygodnika Jerzy Baczyński, mogliśmy oglądać dzięki transmisji telewizji TVN.

Łukasz Barys odbierając nagrodę Paszport Polityki 2021 w kategorii literatura był naprawdę zaskoczony. Jak sam przyznał podczas podziękowań:

To dość niesamowite, że ta książka, którą wystukałem na zajęciach online w tamtym roku, potem przesłałem do wydawcy, dzisiaj zdobywa tak ważną nagrodę, Paszport Polityki. Dziękuję mojemu wydawcy, Konradowi z Cyranki, że zaryzykował i postawił na moją książkę i pracował nad nią ciężko. Rodzinnym Pabianicom, które też sa bohaterem tej książki, moim bliskim, którzy w Pabianicach mieszkają. Dziękuję mamie, żonie, teściowej. Mam nadzieję, że przeczytają państwo tę książkę, Kości, które nosisz w kieszeni oraz książki pozostałych nominowanych, czyli Bestiariusz nowohucki i Wypiór, bo też są świetne.

Poniżej zobacz jeszcze krótki komentarz nagrodzonego i naprawdę szczęśliwego pisarza! 🙂

Kości, które nosisz w kieszeni

Kości, które nosisz w kieszeni Sprawdź na TaniaKSiazka.pl >>

Kości, które zostały rzucone to przejmująca podróż przez dzieciństwo i czas dorastania. Autor, posługując się elementami fantazji i baśniowości ukazuje czytelnikom swój sposób patrzenia na otaczający świat – przez filtr wysokiej wrażliwości. Prowadzi nas przez nową rzeczywistość, w której spokój ducha jest dostępny tylko tym, którzy pozbędą się tytułowych kości. Razem z pisarzem wędrujemy przez dzielnice prowincjonalnego miasteczka, mijamy budynki, szkoły, cmentarze i z każdym kolejnym krokiem coraz lepiej poznajemy jego świat.

Nagrodzoną książkę Kości, które nosisz w kieszeni możesz zamówić po przejściu na tę stronę.

Pozostałe książki nominowane do Paszportu Polityki 2021 w kategorii literatura:

Czytaj także: