Październikowe zapowiedzi fantasy 2022

Kiedy pogoda za oknem coraz mocniej daje się we znaki, warto zanurzyć się w magię odległych fantastycznych światów. Przed Wami październikowe zapowiedzi fantasy 2022! Którą z nich wybierzecie?

Październikowe zapowiedzi fantasy 2022

Książkę Biały elf znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Biały elf

Życie białego elfa w świecie ludzi przypomina koszmar. Wyszydzany i poniewierany Estalavanes, który pracująe jako pomywacz w noclegowni w Cichobrzegu, ma tylko jedno marzenie – by inni przestali na niego zwracać uwagę.

Elf nie spodizewa się jednak, że wkrótce w miasteczku zjawiają się wysłannicy Złowieszczego Niedźwiedzia, którzy całkowicie odmienią jego życie na dobre.

Kiedy trafi pod skrzydła Maga, starego mnicha, dowie się, jak poskramiać emocje, jak sobie radzić z nadmiarem magii zgromadzonej w ciele, ale przede wszystkim, jak odnaleźć swoją prawdziwą życiową drogę.

Rzucony w wir niesamowitych wydarzeń jeszcze nie wie, że w ślad za nim podąża ciemność, która z wolna spowija pogrążoną w konflikcie krainę zwaną Estarionem. Wkrótce przekona się, że to, czego się boimy najczęściej drzemie w nas samych…

PREMIERA: 11 października

Październikowe zapowiedzi fantasy 2022: Zła krew. Tytułu szukaj na TaniaKsiazka.pl

Zła krew. Tom 1

We współczesnej Anglii, gdzie dwie walczące frakcje czarownic żyją wśród ludzi, szesnastoletni Nathan jest obrzydliwością, nieślubnym synem najbardziej przerażającego i brutalnego czarownika na świecie, Marcusa.

Chłopak nazywany jest półkodem i na co dzień żyje zamknięty w klatce. Bity, zakuwany w kajdany i szkolony do zabijania przez białych czarodziejów marzy o ucieczce. Musi tego dokonać zanim osiągnie siedemnaście lat, odnaleźć ojca i otrzymać od niego trzy dary. Tylko one mogą sprawić, że chłopak zyska magiczne moce i uratować go zanim będzie za późno.

Ale jak Nathan może odnaleźć swojego ojca, skoro nikomu nie można zaufać? Ani rodzinie, ani nawet dziewczynie, którą kocha…

PREMIERA: 12 października

The Atlas Six znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

The Atlas Six

Towarzystwo Aleksandryjskie to tajne stowarzyszenie zrzeszające najlepszych na świecie magów. Ich członkowie są opiekunami utraconej wiedzy największych cywilizacji starożytności.

O wtajemniczenie może ubiegać się zaledwie sześciu magów, na dodatek raz na dziesięć lat. Niemniej ci, którzy zasłużą na miejsce wśród nich, zapewnią sobie życie w bogactwie, władzy i prestiżu wykraczającym ponad ich najśmielsze marzenia.

Kiedy kandydaci są rekrutowani przez tajemniczego Atlasa Blakely’ego, dowiadują się, że muszą spędzić razem rok, aby zakwalifikować się do inicjacji. W tym czasie będą mieli dostęp do archiwów Towarzystwa i będą oceniani na podstawie ich wkładu w tajemne obszary wiedzy.

Powiedziano im, że pięciu z nich zostanie zainicjowanych. Jeden zostanie wyeliminowany. Jeśli udowodnią, że są najlepsi, przeżyją. A przynajmniej większość z nich.

PREMIERA: 12 października

Neon Gods znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Neon Gods. Dark Olympus. Tom 1

Październikowe zapowiedzi fantasy 2022 nie mogłyby obejść się również bez książki, którą pokochała książkowa społeczność TikToka. Neon Gods to współcześnie opowiedziana historia Hadesa i Persefony, pełna słodyczy i pożądania.

Ukochana przez społeczenstwo Persephone Dimitriou planuje opuścić ultranowoczesne miasto Olympus i zacząć od nowa, z dala od wbijającej się w plecy polityki Trzynastu Domów. Ale wszystko to zostaje zniweczone, gdy jej matka wpadnie na nią w zasadzkę. Zaręczając się ze Zeusem pozna niebezpieczną mocą stojącą za ciemną fasadą ich błyszczącego miasta.

Nie mając wyjścia Persefona ucieka do zakazanego podziemnego miasta i zawiera diabelski układ z mężczyzną, którego kiedyś uważała za mit… Mężczyzną, który budzi ją do świata, o którym nigdy nie wiedziała, że ​​istnieje.

PREMIERA: 12 października

Wiedźy Kijowa. Miecz i krzyż znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Miecz i krzyż. Wiedźmy Kijowa. Tom 1

Masza to nieśmiała i inteligentna studentka historii. Dasza to ekscentryczna piosenkarka z nocnego klubu: mało co ją dziwi, prawie wszystko cieszy. Katia zaś jest kobietą biznesu pnącą się na szczyt. Samotna, zimna, lecz w głębi serca przepełniona pragnieniem miłości.

Trzy młode mieszkanki współczesnego Kijowa spotykają się po raz pierwszy niby przypadkiem… w chwili śmierci kijowskiej wiedźmy. Niespodziewanie przejmują jej moce, a ich życie odmienia się na zawsze.

Zaczynają się czary i loty na miotłach nad kopułami kijowskich cerkwi. Jednak gdy w mieście dochodzi do rytualnych mordów, a podejrzenie pada na ojca Maszy, zabawa się kończy.

Do Kijowa powrócił demon. Trzy początkujące wiedźmy muszą stawić mu czoła – uchronić miasto przed jego klątwą i zapobiec kolejnemu morderstwu.

PREMIERA: 12 października

Zbioru Duchy polskich miast i zamków szukaj na TaniaKsiazka.pl

Duchy polskich miast i zamków

Jeśli mieliście okazję czytać Bestiariusz słowiański, z pewnością pokochacie i ten tytuł!

Duchy polskich miast i zamków to pięknie ilustrowany leksykon duchów, zjaw i upiorów straszących w polskich budynkach. Autorzy odszukali w polskiej historii i legendach postacie najbardziej znane, ale też te zapomniane, a ciekawe duchy i widma.

Niewątpliwie będzie to październikowy must have każdego fana legend i zjawisk paranormalnych.

PREMIERA: 12 października

Październikowe zapowiedzi fantasy 2022: Legenda ludowa. Książki szukaj na TaniaKsiazka.pl

Legenda Ludowa. Cudawianki. Tom 1

Kolejna propozycja to niebanalne i cudownie absurdalne połączenie kryminału, fantastyki i słowiańskich wierzeń ze swojskością polskiej prowincji i wybornym humorem.

Wisłowice to osobliwe miejsce. Tutaj żarliwa wiara katolicka miesza się tu z pogańskimi praktykami i zabobonami. Jedynym współczesnym elementem lokalnych gospodarstw jest sprowadzony z konieczności do wisłowickich domów telefon. Gdy pewnego dnia zadzwoni w domu państwa Sosnów, ich spokojne życie zmieni się nie do poznania…

Kiedy we wsi pojawiają się ofiary ataku, wszystko wskazuje na działanie wilkołaka. Sołtys Wiktor Nałęcki, pozostaje jednak sceptyczny wobec ludowych wierzeń, dlatego postanawia zgłosić sprawę do miejskich organów ścigania.

Decyzja to wzbudza mieszane uczucia. W końcu miastowi nie cieszą się w Wisłowicach zaufaniem. Do rozwiązania sprawy Wilkołaka z Wisłowic przybywa ekscentryczny komisarz Radzkin. Szybko okazuje się, że obawy mieszkańców były uzasadnione. Rozpoczyna się polowanie na czarownice… dosłownie.

PREMIERA: 17 października

Październikowe zapowiedzi fantasy 2022: Panowanie smoka znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów. Tom 1

Jeśli jesteście fanami Gry o tron, kolejny tytuł z pewnością się Wam spodoba. Panowanie smoka to piękny wizualnie przewodnik zawierający ponad sto pięćdziesiąt zupełnie nowych kolorowych ilustracji.

Ta wyjątkowa publikacjazawiera wiele zupełnie nowych ilustracji przedstawiających słynną dynastię oraz ich smoki . Tytuł stanowi znakomite wprowadzenie do historii rodziny Targaryenów, sławnej rodziny stojącej w centrum nowego serialu HBO Ród smoka, prequela Gry o tron.

PREMIERA: 18 października

Październikowe zapowiedzi fantasy 2022: Wściekłość wody znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wściekłość wody. Przebudzenie powietrza. Tom 4

Bibliotekarz został czarownikiem. Czarownik stał się bohaterem, a bohater stał się marionetką.

Cesarstwo Solaris odniosło zwycięstwo na Północy, a Vhalla Yarl, kosztem swojego serca i niewinności, zasłużyła na wolność. Ale prawdziwa walka zacznie się dopiero, gdy mroczne siły, które szarpią za sznurki losu Vhalli, w końcu wyjdą na jaw.

Nigdzie nie jest bezpiecznie, a Vhalla musi stąpać ostrożnie, bo inaczej wpadnie w wyczekujące ramiona swojego największego wroga. Albo byłego kochanka.

PREMIERA: 20 października

Księga Zaginionych Opowieści. Historia Śródziemia znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Księga zaginionych opowieści. Historia Śródziemia. Tom 1

Księga zaginionych opowieści to długowyczekiwany przez polskich fanów Tolkiena tytuł. Znajdziecie w nim alternatywne wersje powieści Silmarillion, a także dokładne opisy wszelkich ras, jakie pojawiały się na kartach epickich dzieł. Z pewnością jest to jedna z tych książek, która koniecznie musi znaleźć się na półce prawdziwego miłośnika serii.

🔎 Więcej na temat premiery pisaliśmy tutaj.

PREMIERA: 21 października

Październikowe zapowiedzi fantasy 2022: W ruinach róż znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

W ruinach róż. Smakowicie mroczne baśnie. Tom 1

Poznajcie pełen pikanterii i rozkosznie mroczny retelling Pięknej i Bestii.

Stworzenie, które grasuje w Zakazanym Lesie, smoczy książę, którego los, był gorszy od śmierci i klątwa rzucona przez szalonego króla. Klątwa, która zmieniła życie mieszkańców królestwa w piekło.

Po świetności królestwa pozostały tylko legendy, a po silnej dynastii wspomnienie o smoczym księciu, prawowitym dziedzicu tronu. Jedynym, który utrzymuje to królestwo przy życiu, jest Nyfain, złoty książę. Ostatni zmiennokształtny smok. On jest jedyną nadzieją, a dla niektórych również największym koszmarem.

Okazuje się bowiem, że Finley może uratować całe zapomniane królestwo, ale najpierw musi okiełznać potwora. Aby tego dokonać, musi mu się oddać. A to będzie jednoznaczne z jej klęską.

PREMIERA: 25 października

Ta, która stała się słońcem szukaj na TaniaKsiazka.pl

Ta, która stała się Słońcem. Świetlisty Cesarz. Tom 1

Kolejna październikowa premiera ukaże się w podwójnej graficznej odsłonie. Którą okładkę wybierzecie? 🙂

W 1345 r. Chiny znajdują się pod surowymi rządami Mongołów. Dla głodujących chłopów z Równin Centralnych wielkość można znaleźć tylko w opowieściach. Kiedy na świat przychodzi ósmy syn Zhu, Zhu Chongba, przepowiadana jest mu wielkość. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na realizację tej przepowiedni.

Jego siostrze przepowiadana jest nicość. Kiedy jednak brat na skutek dramatycznych wydarzeń umiera, zdesperowana bohaterka wykorzystuje tożsamość brata i wstępuje do klasztoru. Jako młody nowicjusz płci męskiej będzie teraz napędzana palącym pragnieniem przetrwania. Wkrótce Zhu dowie się, że jest w stanie zrobić absolutnie wszystko, aby pozostać w ukryciu przed swoim losem.

Poznajcie histotrię, w której Mulan spotyka Pieśń Achillesaudany, poetycki debiut wojny i przeznaczenia, obejmujący epickie alternatywne Chiny.

PREMIERA: 26 października

Książki Korona ze złoconych kości szukaj na TaniaKsiazka.pl

Korona ze złoconych kości. Krew i popiół. Tom 3

Wszystko, w co Poppy kiedykolwiek wierzyła, jest kłamstwem, łącznie z mężczyzną, w którym się zakochała. Poppy jest jednak Wybraną, Błogosławioną i prawowitą władczynią Atlantii. W jej żyłach płynie krew Króla Bogów, więc korona i królestwo należą do niej.

Poznajcie trzecią część jednego z najpopularniejszych cykli fantasy ostatnich lat.

Szepty wojny stały się silniejsze, a Poppy jest w samym sercu tego wszystkiego. Król chce ją wykorzystać do wysłania wiadomości, potomkowie chcą jej śmierci, a wilki stają się coraz bardziej nieprzewidywalne. Ale gdy jej zdolności odczuwania bólu i emocji zaczynają rosnąć i wzmacniać się, Atlantydzi zaczynają się jej bać

W grę wchodzą mroczne sekrety, przesiąknięte krwią grzechów dwóch królestw, które zrobiłyby wszystko, by ukryć prawdę. Ale kiedy ziemia zaczyna się trząść, a niebo zaczyna krwawić, może być już za późno.

PREMIERA: 27 października

To nie jest kraj dla słabych magów znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

To nie jest kraj dla słabych magów

Agacie Filipiak udało się powrócić z martwych. I już zaczyna tego żałować? Musi nauczyć się żyć w rzeczywistości, w której istnienie magii zostało ujawnione, a ludzie i Iskry, istoty obdarzone nadprzyrodzonymi zdolnościami, znajdują się na skraju wojny.

Dziewczyna nie chce opowiadać się po żadnej ze stron. Interesuje ją tylko jedno – zemsta na półdemonie, z którym łączy ją telepatyczna więź. Kiedy zatem przystojny czarownik prosi ją o pomoc w poszukiwaniu broni zdolnej do zabijania istot nadprzyrodzonych, dziewczyna nie zawaha się ani chwili.

Tylko czy w świecie pełnym magów, demonów i słowiańskich bożków Agata może komukolwiek zaufać?

PREMIERA: 28 października

Październikowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tak wyglądają najświeższe październikowe zapowiedzi fantasy 2022. Planujesz sięgnąć po którąś z premier?