Historie Śródziemia Historia Śródziemia J.R.R. Tolkiena - pierwsze nieanglojęzyczne wydanie w Polsce

Fani tolkienowskiej prozy już niedługo będą mieli jeszcze więcej powodów, by kochać wydawnictwo Zysk i S-ka. Dlaczego? Ponieważ jego nakładem ukaże się 12 tomów dzieła Tolkiena pt. Historia Śródziemia. Pierwszą część przeczytamy już jesienią, a potem kolejno co roku na półki księgarni będą trafiać 3-4 tomy serii.

Historia Śródziemia na TaniaKsiazka.pl >>

Historia Śródziemia J.R.R. Tolkiena – pierwsze nieanglojęzyczne wydanie w Polsce!

Wieści z wydawnictwa Zysk i S-ka to podwójny powód do zadowolenia. Nie dość, że nareszcie pojawi się 12 tomów Historii Śródziemia po polsku, to dodatkowo – będzie to pierwsze na świecie nieanglojęzyczne wydanie tych tolkienowskich tekstów! Owszem, do tej pory mogliśmy przeczytać w ojczystym języku dwa pierwsze tomy dzięki wydawnictwom Atlantis-Rubicon i Amber. Jednak teraz w nasze ręce trafią wszystkie części!

Historia Śródziemia ukazywała się w latach 1983-1996 w Wielkiej Brytanii dzięki synowi J.R.R. Tolkiena. Christopher zebrał zapiski i notatki swojego ojca, a także niepublikowane wcześniej listy, opowiadania, wiersze i komentarze. Dodatkowo opatrzył je własnymi wyjaśnieniami i analizami. Dzięki temu możemy się dowiedzieć, jak ten wspaniały, rozbudowany świat fantasy rodził się w umyśle autora Władcy Pierścieni.

Księga zaginionych opowieści cz. 1 już jesienią!

Premierę pierwszego tomu Historii Śródziemia zatytułowanego Księga zaginionych opowieści cz. 1 zaplanowano na 27 września, ale już ruszyła przedsprzedaż. W kolejnych latach będą się pojawiać 3 lub 4 rocznie kolejne książki z serii. Każda z nich pięknie wydana – w twardej oprawie i z obwolutą.

Księga zaginionych opowieści. Historia Śródziemia. Tom 1 na TaniaKsiazka.pl >>

 

Za przekład dwóch pierwszych tomów Historii Śródziemia odpowiada Cezary Frąc, który tłumaczył już inne dzieła Tolkiena. Wśród nich m.in.: Drużynę Pierścienia (razem z Marią Gębicką-Frąc i Tadeuszem Olszańskim), komiksową wersję Hobbita czy Kowala z Przylesia Wielkiego. Wkrótce poznamy natomiast nazwiska osób, które przełożą na język polski pozostałe tomy cyklu.

To nie koniec niespodzianek od wydawnictwa Zysk i S-ka.  25 października w jego ofercie pojawi się książka Natura Śródziemia w tłumaczeniu Ryszarda Derdzińskiego, która już rok temu ukazało się po angielsku. Z lektury tej fani Tolkiena dowiedzą się więcej o Valarach, rasach z brodą, nieśmiertelności elfów, czy Gondorze i wyspie Númenor.

***

Czekacie na zapowiedziane premiery? Jeśli macie ochotę, to już teraz w przedsprzedaży możecie zamówić pierwszy tom Księgi, w tym miejscu. A tymczasem obejrzyjcie video zapowiedź Historii Śródziemia:

Czytaj także: