Władca Pierścieni - będzie prequel anime?

W czerwcu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że powstanie prequel Władcy Pierścieni. Teraz znamy już datę premiery zapowiadanego filmu anime. The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim trafi na ekrany amerykańskich kin 12 kwietnia 2024 roku.

Władca Pierścieni - będzie prequel anime?

Logotyp: Foto Prime News: New Line Cinema

Władca Pierścieni – serial Amazona

Fanom Władcy Pierścieni z pewnością nie umknął serial na podstawie twórczości Tolkiena, którego akcja rozgrywa się w Drugiej Erze. Mieliście już okazję zobaczyć najnowszy zwiastun serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy? Jeśli nie, rzućcie okiem poniżej:

Władca Pierścieni – film anime

Fabuła zapowiadanego anime toczyć się będzie z kolei w Trzeciej Erze, 250 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w kultowej trylogii filmowej Jacksona.

Animacja pt. Lord of the Rings: The War of the Rohirrim ma przybliżyć postać Helma Żelaznorękiego, króla Rohanu. To za jego panowania rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew Trzeciej Ery. Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się, jak Rogaty Gród stał się fortecą Rohanu i w jakich okolicznościach ziemie te zyskały miano Helomowego Jaru.

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim – prequel Władcy Pierścieni

Anime Lord of the Rings: The War of the Rohirrim powstaje pod skrzydłami New Line Cinema we współpracy z Warner Animation oraz studiem Sola Entertainment.

Reżyserem animacji jest Kenji Kamiyama, który czuwał nad produkcjami takimi jak m.in. Blade Runner: Black Lotus oraz adaptacjami mangi Ghost in the Shell.

Scenariusz do The War of the Rohirrim napisali Jeffrey Addiss i Will Matthews. Za produkcję odpowiada Joseph Chou.

Konsultantką nowej produkcji została Philippa Boyens, która współtworzyła scenariusz do Powrotu Króla.

***

Jeśli zapowiedź nowej adaptacji wzbudziła w Was tęsknotę za światem Śródziemia i chcecie wrócić do literackiego pierwowzoru, to książki J.R.R. Tolkiena znajdziecie W TYM MIEJSCU.

 

Zobacz także: