Serial Władca Pierścieni zarys fabuły

Powrót do filmowego Śródziemna coraz bliżej… Od wykupienia przez Amazon praw do dzieł Tolkiena minęły 3 lata. Od tego czasu śledzimy wszystkie wiadomości, ploteczki, i czekamy niecierpliwie, aż w końcu będziemy mogli obejrzeć efekt. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że twórcy serialu nie zamierzają skupić się na historii opowiedzianej w kultowej tolkienowskiej trylogii. Teraz wiemy, że zabiorą nas do wydarzeń mających miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita. Poznaliśmy zarys fabuły serialu Władca Pierścieni!

Serial Władca Pierścieni: poznaliśmy zarys fabuły

Serial Władca Pierścieni — zarys fabuły

Wszystko za sprawą portalu TheOneRing, któremu udało się dotrzeć do oryginalnego streszczenia. Dzięki temu wiemy, że serial skupi się na wydarzeniach z Drugiej Ery Śródziemia. To okres obejmujący wydarzenia, jakie miały miejsce od zniszczenia Motgotha (koniec Pierwszej Ery) do upadku Saurona. Czy wiecie, że to właśnie podczas Drugiej Ery Sauron kazał stworzyć Pierścienie Władzy? Toteż po cichu liczę, że właśnie m.in. na tej historii skupi się serial.

Istotne być może okaże się też to, że  na początku Drugiej Ery Edainowie, ludzie obdarzeni darem długowieczności osiedlają się w wyspiarskim królestwie Númenoru. Krasnoludowe zakładają siedzibę w Morii, z kolei Elrond osiedla się w Rivendell.

W ujawnionym zarysie fabuły serialu Władca Pierścieni możemy przeczytać:

Nadchodzący serial Amazon Studios pierwszy raz przenosi na ekrany bohaterskie opowieści z legendarnej Drugiej Ery Śródziemia. Ta epicka historia ma miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena i przeniesie widzów do ery, w której wielkie mocarstwa wzrastały w chwale i popadały w ruinę, w których nieprawdopodobni bohaterowie zostawali poddawani próbom, nadzieja zawisła na włosku, a największy czarny charakter, jaki kiedykolwiek wypłynął spod pióra Tolkiena, zagroził, że pokryje cały świat mrokiem. Serial, rozpoczynający sie w czasach względnego spokoju, podąża za bohaterami, zarówno znanymi, jak i nowymi, którzy skonfrontuja się z od dawna przerażającym powrotem zła do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, poprzez majstatyczne lasy elfiej stolicy Lindonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Númenoru, aż po najdalsze zakątki mapy — te krainy i postacie uformują dziecictwo, które będzie trwało jeszcze długo po ich odejściu.

~ streszczenie w oryginale na theonering.net

Najdroższy serial w historii

Serial Władca Pierścieni ma być najdroższą produkcją telewizyjną, jak do tej pory powstała. Już za same prawa Amazon zapłacił niebagatelne 250 mln dolarów. Dodatkowo przewiduje się, że stworzenie 5, aktualnie zapowiadanych, sezonów (każdy, jak podaje TheOneRing, ma mieć 8-10 odcinków) pochłonie miliard dolarów.

Z ogromnym budżetem idzie rozmach produkcji, a jaki będzie efekt?Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, to będziemy mogli ocenić to jeszcze w tym roku. Czekacie na ten serial?

Tymczasem zachęcam was do odwiedzenia Śródziemia w książkach: książki Tolkiena.

Powiązane: