Zapowiedź Kolei podziemnej

Colson Whitehead to amerykański pisarz, spod którego pióra wyszła niezwykle popularna książką pt. Kolej podziemna. Sam pisarz ma na koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym m.in.: Nagrodę Pulitzera, National Book Award czy Nagrodę im. Arthura C. Clarke’a. Nic więc dziwnego, że międzynarodowy bestseller doczekał się w końcu zainteresowania ze strony świat filmu. I tak prawa do ekranizacji wspomnianej powieści nabyła platforma Amazon Prime Video. Teraz w sieci pojawiła się właśnie pierwsza zapowiedź Kolei podziemnej.

Zapowiedź Kolei podziemnej

Zapowiedź Kolei podziemnej – kilka słów o produkcji

Ekranizacja bestsellerowej powieści przybrała formę serialu, w którego skład ma wchodzić dziewięć odcinków. Za reżyserię odpowiedzialny jest Barry Jenkins, a to zwiastuje doskonałą produkcję. Tym samym warto tutaj wspomnieć, że to właśnie Jenkins wyreżyserował oscarowy film pt. Moonlight. Ponadto nad adaptacją czuwał sam pisarz, Colson Whitehead, który zajął stanowisko producenta wykonawczego. Prace na planie serialu trwały 116 dni i zakończyły się pod koniec września. Mimo że w sieci pojawił się właśnie zwiastun produkcji, to dokładna data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Reżyser w jednym z wywiadów tak oto komentuje najnowszy projekt:

To najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem, nie ze względów fizycznych, ale emocjonalnych. Wcześniej nigdy nie płakałem podczas pracy. Tym razem jednak przynajmniej raz na dwa tygodnie ktoś mnie pytał, czy wszystko ze mną w porządku. Musiałem opuszczać plan zdjęciowy na dziesięć czy piętnaście minut, ponieważ czułem się roztrzęsiony. Pewnego razu nasz doradca zawodowy ściągnął mnie z planu i nie pozwolił wrócić tego dnia do reżyserowania.

Na małym ekranie pojawią się m.in.: Thuso Mbedu, Joel Edgerton, Amber Gray, Aaron Pierre i Chase W. Dillon.

O czym opowiada historia? Główną bohaterką jest Cora, młoda niewolnica, która planuje ucieczkę z plantacji bawełny w stanie Georgia. Na swojej drodze spotyka innego niewolnika, który opowiada jej o kolei podziemnej, który zapewnia uciekinierom ochronę i bezpieczeństwo w drodze na Północ, gdzie będą mogli czuć się bezpiecznie. Szybko okazuje się, że wspomniana kolej jest bardziej dosłowna niż metaforyczna. Pod ziemią pociągnięte są szyny, którymi jeździ pociąg. To skomplikowany, tajny szlak pod opieką białych abolicjonistów z Północy, byłych niewolników, którzy postanowili pomagać kolejnym zbiegom. Jednak to dopiero początek walki o wolność młodej Cory.

Poniżej podrzucam wam obiecaną zapowiedź Kolei podziemnej. Tutaj znajdziecie książkę. Dajcie znać, czy czytaliście tę powieść i jak wasze wrażenia!