Polecamy prezenty pod choinkę dla dzieci 9-12 lat

Dziś mam dla Was kolejne zestawienie pełne świątecznych prezentów. Tym razem wybrałam książki i zabawki dla nieco starszych dzieci. Jeżeli zastanawiacie się, jaki prezent pod choinkę wybrać dla dziecka w wieku 9-12 lat, to być może trochę Wam pomogę 😉

Prezenty pod choinkę dla dzieci 9-12 lat

Wciągające gry planszowe

Myślę, że gra jest zawsze świetnym prezentem. Warto postawić na takie, które zaangażują w zabawę więcej niż jedną osobę, wtedy nie tylko podarujemy dziecku zabawkę, ale też czas, który może ciekawie spędzić z rodzicami, rodzeństwem czy przyjaciółmi. Poza tym gry uczą nie tylko wygrywania, ale też radzenia sobie z porażką.

Klocki magnetyczne

Nie tylko maluchy bawią się klockami. Zabawa klockami magnetycznymi rozwija kreatywność, wyobraźnię i myślenie przestrzenne. Często słyszy się, że najwięcej radości zapewniają własnie proste zabawki. Geomag ma w swojej ofercie przeróżne zestawy.

Książki dla dzieci w wieku 9-12 lat pod choinkę

Babcia rabuś - sprawdź w TaniaKsiazka.plBabcia Rabuś David Walliams

Staruszki też mają swoje tajemnice, a ta skrywana przez babcię Bena, jest zaskakująca. W książce znajdziecie przygody, które bawią do łez. Dlatego książki Walliamsa uwielbiają nie tylko dzieci, ale też dorośli. Ta to wydanie jubileuszowe z kolorowymi ilustracjami i wstępem, w którym autor wyjaśnia, dlaczego napisał tę opowieść. Babcia rabuś skradła serca czytelników i zdobyła uznanie krytyków literackich.

 

Lodowy smok - sprawdź w TaniaKsiazka.plLodowy smok George R.R. Martin

To nowe wydanie opowieści, którą autor Gry o tron napisał z myślą o młodszych czytelnikach.  Lodowy smok to mroczna baśń o odkrywaniu tego, co w życiu ważne. Adara zaprzyjaźnia się z lodowym smokiem – mitycznym stworzeniem, które wzbudza strach wszędzie tam, gdzie się pojawia. Gdy do krainy, w której mieszka dociera wojna, dziewczynka będzie musiała poprosić przyjaciela o wielkie poświęcenie.

 

Smocza straż - sprawdź w TaniaKsiazka.plSmocza straż – pakiet dwóch książek Brandona Mulla

To dwie części nowej serii od autora Baśnioboru. Kendra i Seth Sorensonowie mają nową misję w krainie baśni. Smoczy azyl jest zagrożony. Celebrant, Król Smoków buntuje się i nie tylko baśniowy świat jest w niebezpieczeństwie.

Książki dla dzieci, które chcą wiedzieć więcej

Szukając książkowego prezentu pod choinkę, warto zwrócić uwagę na książki popularnonaukowe.

Więcej ciekawych propozycji na świąteczne prezenty dla dzieci i dorosłych znajdziecie w TaniaKsiazka.pl. Ekipa księgarni stworzyła miejsce, w którym można znaleźć prezent pod choinkę dla każdego, znajdziecie je w tym miejscu.

Powiązane artykuły:

Świąteczny prezent dla niemowlaka

Prezenty dla dzieci do 2 lat – sprawdźcie!

Świąteczne prezenty dla przedszkolaków od 3 do 5 lat

Świąteczne prezenty dla dzieci w wieku 6-8 lat