Polskie morderczynie - będzie serial na podstawie książki Bondy?

Dziś mam dla Was news na temat książki pod tytułem Polskie morderczynie – będzie serial na podstawie tej właśnie publikacji autorstwa Katarzyny Bondy! Kilka dni temu poznaliśmy producenta, którym została nowa platforma streamingowa Viaplay, dostępna w Polsce od początku sierpnia tego roku. Więcej o szczegółach przedsięwzięcia przeczytacie poniżej.

 Polskie morderczynie - będzie serial na podstawie książki Bondy?

Polskie morderczynie – będzie serial na podstawie książki Katarzyny Bondy

Wiadomością kilka dni temu na swoich profilach w mediach społecznościowych podzieliła się sama Katarzyna Bonda, komentując:

Pękam z dumy i trzymam kciuki za powodzenie adaptacji. Jestem przekonana, że będzie to mocna rzecz zrealizowana na światowym poziomie Nordic Entertainment Group.*

Z kolei przedstawicielka Viaplay Filippa Wallestam (NENT Group Chief Content Officer) zapowiada:

Sposób w jaki opowiadamy historie, jest nagradzany oraz porusza widzów na całym świecie, dlatego nie możemy doczekać się by móc wykorzystać nasze unikalne umiejętności w rozwijaniu polskich produkcji Viaplay Originals. Chcemy odgrywać pozytywną i długofalową rolę w polskim przemyśle kreatywnym oraz współpracować z najlepszymi twórcami – niezależnie od tego czy są znani już dziś, czy będą znani dopiero jutro. Jak pokazują trzy pierwsze polskie produkcje fabularne, opowiadane przez nas historie będą inne, prowokujące do myślenia, lecz także rozrywkowe.*

Poza Polskimi morderczyniami platforma Viaplay planuje także zekranizować debiutancką powieść psychologiczną autorstwa Pauli Er, pod tytułem Wolność jaskółki.

Katarzyna Bonda Polskie morderczynie

Polskie morderczynie, czyli skąd bierze się agresja

W opartych na faktach Polskich morderczyniach Katarzyna Bonda przygląda się kobietom oskarżonym o zabójstwo. Pisarka stawia pytania o źródło i mechanizmy agresji. Pomysł na podjęcie tego tematu pojawił się gdy autorka pracowała jako sprawozdawca sądowy w jednym z ogólnopolskich dzienników.

W książce znajdziemy dwa rodzaje rozdziałów. Część opisująca życie morderczyń przed popełnieniem przestępstwa została napisana na podstawie rozmów ze skazanymi. Z kolei rozdziały dotyczące ich zbrodni powstały w oparciu o akta sądowe.

Polskie morderczynie znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Zobacz także:

*Źródło: facebook.com/katarzyna.bonda