Otwórz oczy - serial na podstawie Miszczuk - premiera już w sierpniu Serial na podstawie Miszczuk

W listopadzie ubiegłego roku Netflix ogłosił, że pracuje nad ekraniacją książki Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. Druga Szansa. Nie dziwię się, że twórcy filmowi zainteresowali się tą lekturą. Powieść ta bowiem trzyma w napięciu, momentami przeraża i wciąga w wir tajemnic, nie pozwalając się od niej oderwać do ostatniej strony. Serial na podstawie Miszczuk już 25 sierpnia pojawi się na platformie streamingowej Netflix.

Serial na podstawie Miszczuk, Druga szansa dostępna na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment teasera

Otwórz oczy – serial na podstawie Miszczuk

Serial na podstawie Miszczuk, o tytule stworzonym na potrzeby produkcji – Otwórz oczy,  jest przeznaczony dla młodych widzów. Podobnie jak jego pierwowzór literacki – Druga szansa. Nie widzę jednak (nawet gdy otworzę oczy 😉 ) żadnych przeszkód, by dojrzały widz i czytelnik zapoznał się i z książką i jej filmową adaptacją.

Za reżyserię obrazu odpowiadają Anna Jadowska (Erotica 2022, Dzikie róże) oraz Adrian Panek (Wilkołak, Daas). Produkcją zajęła się firma producencka z Wrocławia, MediaBridge, która może się pochwalić takimi tytułami, jak Sala samobójców, czy Głęboka woda. Natomiast producentami wykonawczymi są Cyprian Marchewka i Marcin Kurek. Na ekranie zobaczymy aktorów młodego pokolenia. W główną rolę wciela się debiutująca Maria Wawreniuk. U jej boku gra Ignacy Liss, znany m.in. z filmu Erotica 2022. W ekranizacji udział wzięli także: Marta Nieradkiewicz, Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuzanna Galewicz, Klaudia Koścista, Michał Sikorski oraz Sara Celler-Jezierska.

Teaser

Przy okazji ogłoszenia daty premiery Netflix pokazał teaser serialu Otwórz oczy, kóry pozwala nam przyjrzeć się głównej bohaterce oraz przybliża magnetyzującą atmosferę niepokoju, towarzyszącą lekturze książki:

Nie wiem jak Ty, ale ja zapisuję datę 25 sierpnia w kalendarzu i już zaczynam kompletowac zestaw przekąsek do seansu 😉 .

Druga szansa Miszczuk – o czym jest książka?

Główną bohaterką Drugiej szansy jest nastoletnia Julka, która budzi się w szpitalu z zanikiem pamięci. Nie wie, kim jest, nie wie też, jak się tu znalazła, ani nie kojarzy zdarzeń, które mogłyby ją zaprowadzić do tego miejsca. Julia musi zmierzyć się z utratą pamięci i rozwiązać zagadkę skrywanych przed nią tajemnic. Dowiaduje się, że cała jej rodzina zginęła w pożarze i jedynie jej udało się ocaleć. Co więcej? Nie pamięta…

Tytułowa Druga szansa to nazwa ośrodka leczenia amnezji, do którego trafia Julia. Tam poznaje tajemniczego Adama, który staje się jej przewodnikiem. Z czasem dziewczyna zaczyna mieć bardzo dziwne sny, tak realne, że mogłaby przysiąc, że dzieją się naprawdę. Czy to miejsce na pewno jest tym, za które uchodzi? Czy może ufać personelowi? I dlaczego tak naprawdę tu trafiła? Julia stara się uciec z ośrodka i odkryć prawdę. Może się okazać, że świat, który ja otacza, jest zupełnie inny, niż się wydaje…

Książkę Druga szansa Katarzyny Bereniki Miszczuk zamówisz, przechodząc na tę stronę.

Zobacz także: