Babskie fantasy

Nie znoszę szufladkowania książek: to jest dla kobiet, to dla facetów, a tamto tylko dla dzieci. Czytam to, na co mam akurat ochotę, nawet jeśli na okładce jest uwaga, że poleca się daną książkę dla 11-latków. Ale książki, które dziś Wam proponuję mają jedną wspólną cechę: silna kobieca osobowość na pierwszym planie. Jestem wielką fanką fantasy, ale czasami mam ochotę poczytać coś, gdzie głównym bohaterem nie jest niesamowicie przystojny rycerz, na widok którego drżą smoki a księżniczki mdleją. Czasami chcę poczytać, jak postrzelona czarownica robi rozpierduchę i sama podrywa sobie księcia.

Zawód: Wiedźma - Olga GromykoZawód: Wiedźma – Olga Gromyko

Wolha Redna to jedyna dziewczyna na Wydziale Magii Bojowej. W pierwszym tomie wyrusza do wampirzego państwa, żeby rozwikłać tajemnicę dziwnych ataków i napisać pracę zaliczeniową (ach, sesja). Nie może zabraknąć amanta w postaci władcy wampirów (tylko bez skojarzeń ze Zmierzchem). W kolejnej części swojego amanta musi uratować, w ostatniej ratują ją.

Całość okraszona porządną dawką humoru, dosłownie chichotałam czytając.

Złodziej dusz - Aneta Jadowska Złodziej dusz – Aneta Jadowska

Dora jest toruńską policjantką, co nie przeszkadza jej być również złośliwą wiedźmą (dosłownie i w przenośni). Do tego jej dwóch najlepszych przyjaciół to diabeł i anioł. W pierwszym tomie szuka mordercy zagrażającego dla jej magicznych przyjaciół. W kolejnych tomach Dora pakuje się w coraz to nowe kłopoty, intryga goni intrygę. Jadowska naprawdę ciekawie zbudowała cały magiczny świat, opisała jego zasady i mieszkańców. Do tego mnóstwo akcji, zdrowa dawka tajemnicy i sporo humoru.

Wiedźma.com.pl - Ewa Białołęcka Wiedźma.com.pl – Ewa Białołęcka

Reszka (a właściwie Krystyna) jest samotną matką pomieszkującą u rodziców. Dlatego nawet cieszy się ze spadku po nieznanej krewnej: małego domku na wsi. Niestety wsi nie da się znaleźć na mapie, a co gorsza: nie ma tam Internetu! Na miejscu okazuje się, że denatka była miejscową wiedźmą terroryzująca okolicę i Reszka najwyraźniej odziedziczyła zdolności cioteczki.

Czary, duchy, Internet i tajemnica morderstwa do rozwikłania.