Fanka makijażu

Dziś pomysł na prezent dla fanki makijażu, ale trochę inaczej niż ostatnio. Nie są to poradniki pełne kolorowych zdjęć, ale historie ludzi, którzy tworzyli historię makijażu.

Max Factor Człowiek który dał kobiecie nową twarz - Fred E. Basten Max Factor Człowiek który dał kobiecie nową twarz – Fred E. Basten

Która kobieta nie zna tuszu do rzęs 2000 calorie? Ale niewiele z nich wie, że Max Factor urodził się w 1877 roku jaki Maksymilian Faktorowicz. I to dzięki niemu świat kosmetyków stał się dostępny dla kobiet na całym świecie. To fascynująca historia ubogiego chłopca, który stał się legendą. Jego kariera była dość burzliwa: zaczynał jako pomocnik aptekarza, pracował ze sławnym berlińskim stylistą i wizażystą, w Moskwie pracował w Teatrze Bolszoj i na dworze carskim, skąd musiał uciekać do Ameryki. Tam pracował z gwiazdami kina: m.in. Elizabeth Taylor, Rudolphem Valentino, Ingrid Bergman czy z Polą Negri.

Helena Rubinstein Kobieta, która wymyśliła piękno - Michele Fitoussi Helena Rubinstein Kobieta, która wymyśliła piękno – Michele Fitoussi

Kolejna historia osoby, która stworzyła jedną z najsławniejszych marek kosmetycznych na świecie. Helena Rubinstein urodziła się w 1872 r. w Krakowie. W wieku 24 lat wyemigrowała do Australii z kilkoma słoiczkami tajemniczego kremu. Tak zaczęła się jej kariera. Po Australii przyszła kolej na Londyn i Paryż, a w końcu Nowy York. Helena zrewolucjonizowała rynek produktów do pielęgnacji urody, stała się muzą Pabla Picassa i Salvadora Dali. Kiedy umarła w 1965 roku jej imperium piękna warte było 100 milionów dolarów.