Książka

Poradniki o wychowywaniu dzieci – najlepsze tytuły

Dzisiejsi rodzice zasypywani są poradnikami o wychowywaniu dzieci. Jak nie zgubić się w tym gąszczu i wybrać naprawdę to, co wartościowe? Poniżej lista mądrych i sprawdzonych książek, które rewolucjonizują podejście do najmłodszych i mogą stać się cennym drogowskazem dla wszystkich przejętych przyszłością swoich pociech.

swiadomi-rodzice
Tsabary Shefali, Świadomi rodzice

To nie dzieci stanowią problem, lecz nasza własna nieświadomość.

Świadomi rodzice to książka, która różni się od wszystkich tradycyjnych poradników o wychowaniu. Nie skupia się bowiem na dzieciach i technikach korygowania niewłaściwych zachowań, ale na rodzicach i ich podejściu do samego siebie. Autorka zachęca opiekunów do wejrzenia wgłąb swojej głowy, pozbycia się egotycznych odruchów i rozpoznania często błędnych schematów postępowania. Przekonuje, że budowanie zdrowej i elastycznej relacji z własnym dzieckiem jest możliwe, jeśli rodzice zyskają świadomość emocji, a także rozprawią się z przeszłością, która być może negatywnie rzutuje na energię w rodzinie. Książka Tsabary przeznaczona jest dla odważnych ludzi, nie bojących się pracy nad sobą i zejścia z piedestału autorytetu na rzecz budowania autentycznej i głęboko ludzkiej relacji z dzieckiem.

szczesliwedzieckoAleksandra Piotrowska i Irena Stanisławska, Szczęśliwe dziecko, czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych

Bycie rodzicem idealnym – to marzenie większości osób posiadających dzieci. Rzeczywistość jednak szybko weryfikuje nasze plany. Nieświadomi własnych błędów wychowawczych, często tkwimy w fałszywych schematach. Aleksandra Piotrowska, znana polska psycholog dziecięca, postanowiła rozprawić się z najczęstszymi omyłkami, które zdarzają się każdemu, nawet najmądrzejszemu rodzicowi. Znalezienie złotego środka i balansu między luzem a dyscypliną, karą a nagrodą, wymaganiem a dawaniem, jest niezwykle trudne. Ale nie chodzi o to, aby w wychowaniu dziecka osiągnąć perfekcję. Piotrowska przekonuje, że trzeba być wystarczająco dobrym, a nie idealnym.

fajnamamaAlicia Silverstone, Fajna mama

Młode matki mogą odetchnąć z ulgą i przestać szukać informacji w Internecie. Fajna mama to pełne kompendium wiedzy i wielki ocean inspiracji dla kobiet, którym bliska jest idea macierzyństwa zgodnego z naturą. Alicia Silverstone zaprosiła do współpracy najlepszych specjalistów i stworzyła książkę odpowiadającą na większość pytań nurtujących nie tylko świeżo upieczone matki i ciężarne, ale także osoby starające się o dziecko. Ten pełen pozytywnej energii poradnik zawiera wiele cennych wskazówek dotyczących wszystkich sfer życia dziecka i rodzica – od metod leczenia najczęstszych chorób, sposobów karmienia piersią, przez przepisy na zdrowe, wegańskie dania, aż po budowanie emocjonalnej więzi z naszą pociechą. Silverstone zaraża dobrem i udowadnia, że szczęśliwe, pełne rodzicielstwo jest jedynie na wyciągnięcie ręki.

kaloszeScott Sampson, Kalosze pełne kijanek

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko – głosi stara, życiowa mądrość, która znowu powraca do łask. Sampson, znany paleontolog, nie jest wykwalifikowanym ekspertem od wychowania, ale pragnie przekazać rodzicom zapomnianą prawdę na temat ogromnej mocy, jaką daje kontakt z naturą. Zachęca do tego, aby zamiast podsuwać dziecku kolejny gadżet, wyjść z nim z domu i wspólnie eksplorować fascynujący świat roślin i zwierząt. Tworzenie więzi z naturą wpływa bowiem pozytywnie na wszystkie sfery życia człowieka – pobudza kreatywność, wzmacnia zdrowie fizyczne, rozwija umysł i łagodzi napięcia emocjonalne. Kalosze pełne kijanek nie tylko inspirują, ale także otwierają oczy na kondycję współczesnego świata, ogarniętego szaleństwem nowoczesnych technologii.

Te oraz inne książki o wychowaniu dzieci możesz kupić w sklepie internetowym TaniaKsiazka.pl >>