Ekranizacje i adaptacje

Powieść „W domu innego” na ekranach kin!

W domu innegoW domu innego, bestsellerowa powieść autorstwa Rhidiana Brooka, zostanie zekranizowana. Wiadomo, że o rolę głównych bohaterów starają się Keira Knightley, która znana jest m. in. z Piratów z Karaibów oraz Alexander Skarsgard, który grał w filmach Tarzan: legenda i Czysta krew. Reżyserią filmu zajmie się James Kent, który na swoim koncie ma już sukces związany z filmem pt. Testament młodości. Natomiast w roli producenta ujrzymy Ridleya Scotta. Cały projekt sfinansuje firma Fox Searchlight.

W domu innego to powieść, której akcja dzieje się w Hamburgu, w 1946 roku. Miasto zniszczone w czasie wojny teraz ma zostać odbudowane. W tym celu do Hamburga przyjeżdża brytyjski pułkownik, Lewis Morgan, który ma nadzorować prace przy odnowie. W trakcie trwania akcji, w oko mężczyzny wpada przepiękna posiadłość mieszcząca się nad brzegiem Łaby. Morgan postanawia ją zarekwirować by zamieszkać tam wraz z żoną i synem.

Okazuje się jednak, że budynek jest zamieszkały przez niemieckiego wdowca wraz z córką. Chociaż pułkownik stoi na uprzywilejowanej pozycji, jego poczucie sprawiedliwości oraz empatia nie pozwalają mu na drastyczne posunięcie, jakim byłoby wyrzucenie tej dwójki z domu. Mimo brutalnej przeszłości, dwie rodziny zamieszkują pod jednym dachem. Być może to początek rodzącej się nadziei, że historia nie do końca zmieniła ludzkie serca w głaz. Czy uda się im żyć jak kiedyś? Gdy wrogość i strach powoli zaczynają zanikać w ich miejsce rodzi się zupełnie nowe uczucie – namiętność. Ale czy okaże się ona bezpieczna?

Niestety nie wiemy jeszcze kiedy film W domu innego miałby trafić do kin.