PoradnikiRecenzje

Powinność czy pasja recenzja książki – Elle Luna

powinność czy pasja

Powinność czy pasja to najbardziej niezwykła książka motywacyjna, jaką w życiu czytałam. Po pierwsze jest pięknie wydana i czuć w niej artystyczną duszę autorki. Po drugie przekaz Elle Luny to źródło wielkiej inspiracji, które zamiast nierealistycznych oczekiwań, rodzi w głowie pomysł na kilka drobnych zmian.

Elle Luna to artystka pełną gębą – maluje, projektuje, pisze i prowadzi firmę tekstylną. Jej życie wywróciło się do góry nogami, gdy pewnego dnia opublikowała w internecie artykuł The Crossroads of Should and Must. Wpis ze względu na swoje przesłanie w szybkim czasie zyskał niezwykłą popularność. Chcecie poznać jego tajemnicę? To czytajcie dalej!

 Powinność czy pasja recenzjaznajdź swój przymus

Elle Luna uważa, że w życiu są dwie drogi – jedna z nich to powinność, czyli społeczne konwenanse i wyobrażenia o tym, jak powinna wyglądać codzienność każdego z nas. Druga droga to przymus. I wbrew pozorom nie chodzi tu o nakazy z zewnątrz. Przymus to prawdziwa część naszego ja, która ujawnia się poprzez różne talenty. Luna czuła przymus malowania, dlatego rzuciła posadę w dobrze rokującym start-upie i zajęła się tworzeniem sztuki. Wiem, co sobie myślicie – kolejny coach każe nam zwalniać się z pracy i podążać za marzeniami. Nic bardziej mylnego!

Luna zachęca jedynie do odszukania własnej definicji przymusu. Proponuje zadać sobie pytania o to, co sprawia nam największą przyjemność i bez czego nie wyobrażamy sobie dalszego funkcjonowania. Brak tu wielkich rewolucji i nierozsądnych działań. Luna nie kwestionuje konieczności zarabiania na życie pracą, która być może nie spełnia naszych aspiracji. Ale co robimy ze swoim wolnym czasem i w co inwestujemy ciężko zarobione pieniądze, to już zupełnie inna sprawa. A może by tak znaleźć chociaż godzinę dziennie na realizację swojej pasji? Kto wie, czy za jakiś czas hobby nie stanie się naszym sposobem na życie.

Powinność czy pasja recenzjarób to, co lubisz!

Książka Powinność czy pasja urzekła mnie swoim realistycznym przesłaniem. Luna nie obiecuje Czytelnikowi gruszek na wierzbie, nie wpędza go w poczucie winy, nie skłania do podejmowania impulsywnych działań. Jedyne, do czego zachęca, to do zadawania sobie pytań i szukania własnej, indywidualnej drogi. Sama autorka jest najlepszym przykładem, że aby być szczęśliwym, wystarczy robić to, co sprawia nam radość.

Przy ocenie tej książki nie sposób ominąć jej pięknej formy. Każda strona to małe, graficzne dziełko, które świetnie dopełnia treść. Czytanie Powinności czy pasji sprawia wiele przyjemności i przełamuje nieco schemat typowych książek dla dorosłych. Oglądanie obrazków, bez względu na wiek, to wielka frajda. A jeśli są wykonane przez prawdziwą artystkę, nie sposób nie poczuć podwójnej satysfakcji.

Książka Elle Luny stanowi fizyczny dowód na to, że podążanie za przymusem stanowi najlepszy wybór na rozdrożach codzienności. Dlatego, jeśli denerwują Was choachingowe poradniki, ale nadal potrzebujecie kopa do działania, polecam zmienić nieco perspektywę i przeczytać Powinność czy pasję. Naprawdę warto!

Kup książkę Powinność czy pasja w sklepie internetowym TaniaKsiazka.pl >>

Ocena Malwiny
 • 9/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 9/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 9/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 9/10
 • 8/10
  Czy przedstawione porady są łatwe do zastosowania w prawdziwym życiu? - 8/10
8.8/10

Fragment recenzji

Elle Luna uważa, że w życiu są dwie drogi – jedna z nich to powinność, czyli społeczne konwenanse i wyobrażenia o tym, jak powinna wyglądać codzienność każdego z nas. Druga droga to przymus. I wbrew pozorom nie chodzi tu o nakazy z zewnątrz. Przymus to prawdziwa część naszego ja, która ujawnia się poprzez różne talenty.

Sending
User Review
0/10 (0 votes)