owrót do Whistle Stop. Kontynuacja Smażonych zielonych pomidorów Powrót do Whistle Stop

Trzydzieści cztery – dokładnie tyle lat temu pisarka Fannie Flagg podarowała światu możliwość obcowania z przesympatycznymi, wspaniałymi kobietami, które ożywiła na kartach powieści Smażone zielone pomidory. Twórcy ekranizacji z 1991 roku nadali im natomiast twarze niezapomnianych Kathy Bates, Jessicy Tandy Mary Stuart Masterton i Mary-Louise Parker. To z nimi kojarzy się ta piękna historia. Teraz pisarka daje nam zaproszenie na ponowne randez-vous z ulubionymi bohaterami czytelników. Kontynuajca kultowej powieści – Powrót do Whistle Stop – jest już dostępna w księgarniach! Jakie małomiasteczkowe historie tym razem rozbawią i wzruszą nas  do łez?

Powrót do Whistle Stop Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Powrót do Whistle Stop, Fannie Flagg

Trzeba przyznać, że Fannie Flagg zrobiła swoim fankom nie lada niespodziankę. Miliony czytelniczek na całym naszym globie pokochały cudowne bohaterki Smażonych zielonych pomidorów. Jestem przekonana, że nie spodziewały się, że będzie im dane drugi raz gościć w tym pełnym ciepła i sympatii świecie stworzonym przez amerykańską pisarkę, tym razem z sprawą książki pt. Powrót do Whistle Stop.

A tam… okazuje się, że kawiarnia została zamknięta, stacja kolejowa przestała działać, a samo miasteczko całkiem opustoszało. Siła sąsiedzkich więzi przetrwała jednak tę ciężką próbę. Jak? Za sprawą świątecznych listów Dot Weems. Bud Threadgode, emerytowany weterynarz,  po latach postanawia wrócić do miejsca, w którym spędził piękny czas ze swoją matką. I nagle zapada się pod ziemię. Jego zaginięcie staje się początkiem zaskakujących zdarzeń. Evelyn Couch, właścicielka różowego cadillaca, bierze  sprawy w swoje ręce. W międzyczasie na jaw wychodzi niezbyt przyjemny, hazardowy epizod Idgie. Jest też jasny punkt tej opowieści – córce Budy udaje się na nowo zacząć życie, chociaż była przekonana, że już nic jej się nie uda.

Sięgając po tę książkę, możemy się spodziewać przyjemnych fal ciepła, które będą się przelewać przez ciało, dając upragnione ukojenie. Dlatego też jest ona idealną propozycją na coraz chłodniejsze wieczory.

***

Powrót do Whistle Stop znajdziesz w tym miejscu. Jeśli do tej pory nie wpadły Ci w ręce Smażone zielone pomidory, koniecznie musisz przeczytać tę powieść, zanim zanurzysz się w kontynuacji. Zamówisz ją na tej stronie.

Inne książki Fannie Flagg są dostępne pod tym linkiem.

Czytaj także: