Powrót z Bambuko - nowa książka Katarzyny Nosowskiej

Miniony weekend należał do Katarzyny Nosowskiej! Wydawnicze, księgarskie i czytelnicze kuluary obiegła wiadomość, że piosenkarka i autorka przestała robić nas w bambuko (w końcu szepty o jej nowej książce już od dawna pojawiają się w sieci) i już niedługo będziemy mogli sięgnąć po Powrót z Bambuko

Powrót z Bambuko - nowa książka Katarzyny Nosowskiej

Powrót z Bambuko — nowość od Kaśki Nosowskiej

A ja żem jej powiedziała… z 2018 roku z miejsca stała się bestsellerem i ten status utrzymywała bardzo długo. Zainteresowanie najnowszą książką Kasi Nosowskiej z dnia na dzień jest coraz większe. Za co fani kochają Nosowską? Przede wszystkim za dystans, jaki ma do siebie samej i do otaczającego świata. Autorka nie pozwala się zrobić w bambuko ani rzeczywistości, ani autorytetom i z obojgiem rozprawia się w ciepły i pełen humoru sposób. Kaśka Nosowska kolejny raz rzuca czytelnikom koło ratunkowe, żeby wyłowić nas z marazmu, w jakim czasem się znajdujemy.

Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać — to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić — nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba.

~Katarzyna Nosowska / z opisu na stronie wydawcy

Powrót z Bambuko - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Nosowska tropi i wyciąga na światło dzienne absurdy. Robi to z refleksją i jednocześnie z olbrzymim poczuciem humoru. Kiedy czytałam, A ja żem jej powiedziała… kilka razy zdarzyło mi się wybuchnąć śmiechem. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku Powrotu z Bambuko może być podobnie. Tym bardziej że wydawca — Wieka Litera — zapewnia, że to:

 książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”

Nowa książka Katarzyny Nosowskiej została zilustrowana przez Izabelę Kaczmarek-Szurek. Premierę zaplanowano na 16 września. Powrót z Bambuko w przedsprzedaży znajdziecie w tym miejscu