Aru Shah i Drzewo Życzeń

Aru Shah i Drzewo Życzeń to trzecia już część opowiadająca o przygodach młodej Aru. Jest to jedna z bohaterek fantastycznej serii młodzieżowej Rick Riordan Przedstawia. Aru znamy nie od dziś, więc wiemy, że będzie to świetna lektura! Dlatego też Drzewo Życzeń posiada oficjalny patronat CoPrzeczytać.pl 🙂

Rezolutna Pandawa powraca!

Aru Shah to przesympatyczna nastolatka, której życie odmieniło się raz na zawsze w momencie, w którym odkryła, że jest Pandawą. Oznacza to, że jest kolejnym wcieleniem boga Ardźuny, władcy piorunów.

Świat Aru jest bowiem, jak wszystkie książki z serii Rick Riordan Przedstawia inspirowany konkretną mitologią. Przygody niebiańskiej nastolatki osadzone są w mitologii hinduskiej. Niemniej jednak mimo antycznego wymiaru uniwersum, pozostaje ono niezwykle aktualne i w zabawny sposób osadzony we współczesności.

W poprzedniej części, którą recenzowaliśmy tutaj, mogliśmy być świadkami tego, jak można pokonać wroga za pomocą Despacito. Nie zabrakło też wzmianki o zamiłowaniu królowej Słońca do selfie. No i na koniec – złotych rad jednego z bogów, które okazały się być słowami z piosenek Beyonce. 😉 Teraz nadeszła pora na koleją część przygód Aru i jej paczki – poznajcie Aru Shah i Drzewo Życzeń!

Aru Shah i drzewo życzeń – Książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Aru Shah i Drzewo Życzeń

Nadchodzi wojna, a przed Aru i jej przyjaciółmi pojawia się kolejne spore wyzwanie. Mają oni uratować dwójkę nieznanych im osób. Według słów przepowiedni, jedna z nich może zadecydować o ostatecznym wyniku wojny. Jakby tego było mało, jedna z pięciu sióstr Pandaw jest fałszywa, jak jednak przekonać się, która?

Według Aru, żeby przywrócić Pandawom dobre imię, muszą odnaleźć Kalpawrikszę, czyli drzewo spełniające życzenia. Jeśli Aru zdoła dotrzeć do drzewa przed Śpiącym, być może – wypowiadając jedno jedyne życzenie – odmieni los całego świata… Niemniej jednak musi dobrze zastanowić się nad tym co powie. Bowiem jej życzenie może spełnić się w najmniej oczekiwany sposób…

Aru Shah i Drzewo Życzeń można już zamawiać w przedsprzedaży. Jeśli jesteście ciekawi, jakie nowe wyzwania staną przed Aru, książki szukajcie tutaj.