Władca Pierścieni

Ruszyły prace nad biograficznym obrazem filmowym autora książek „Hobbit” oraz „Władca Pierścieni”, J.R.R. Tolkiena!

Film o roboczym tytule „Tolkien” wyprodukuje studio Fox Searchlight. Autorem scenariusza projektu będzie David Gleeson. Obraz będzie odzwierciedleniem najważniejszych momentów z życia Tolkiena, które go ukształtowały i popchnęły do napisania powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w 1937 roku, a potem wykreowania trylogii „Władca Pierścieni” (obie zekranizowane przez Petera Jacksona).

Akcja filmu w większości będzie koncentrować się na młodości pisarza – college Pembroke i służbie wojskowej podczas I wojny światowej.

Zapraszamy do zapoznania się z jedną z najsławniejszych powieści J.R.R. Tolkiena!

Władca Pierścieni - J.J.R. Tolkien Władca Pierścieni – J.J.R. Tolkien

„Władca Pierścieni” to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat – fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. W ciągu pięćdziesięciu przeszło lat od pierwszego wydania „Władcy Pierścieni” miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi.