Dylan Dog

To świetna wiadomość dla wszystkich fanów komiksów Dylan Dog! Wydawnictwo Sergio Bonelli Editore ogłosiło, że rozpoczęły się prace nad serialem o “detektywie mroku”.

Serial na podstawie włoskich komiksów ma liczyć dziesięć odcinków. Produkcją zajmie się samo wydawnictwo. Co ciekawe, historia “detektywa mroku” już raz trafiła na ekrany kin. Film z 2010 roku nie odniósł jednak dużego sukcesu, dlatego tym razem twórcy mają nadzieję, że historia Dylana podbije serca fanów włoskiej serii.

Dylan Dog

źródło: comingsoon.net

Dylan Dog – detektyw mroku

Dylan Dog to detektyw, który porzucił pracę w Scotland Yardzie, by zająć się rozwiązywaniem zagadek z pogranicza zjawisk paranormalnych. Pomaga mu w tym dwójka przyjaciół – inspektor Bloch oraz Groucho.

Podczas swoich licznych przygód Dylan spotyka wielu ekscentrycznych bohaterów – demony, kosmitów, wilkołaki czy podróżników w czasie. Komiksy autorstwa Tiziano Sclaviego są także pełne nawiązań do literatury i sztuki.

Najpopularniejszy włoski komiks 

Komiks wydawany jest od 1986 roku. Co miesiąc ukazuje się jeden numer, a do tej pory wyszło już blisko 400 zeszytów. Dylan Dog to najlepiej sprzedający się komiks we Włoszech. W okresie największej popularności każdego miesiąca kupowało go około miliona osób.

Do stałych czytelników przygód “detektywa mroku” przyznawał się nawet sam Umberto Eco. Autor Imienia róży powiedział kiedyś:

Mogę całymi dniami czytać Biblię, Homera i Dylana Doga.

 

Dylan Dog w Polsce

W Polsce ukazało się 21 komiksów z „detektywem mroku” w roli głównej. W latach 2001-2010 wydawał go Egmont Polska, a od 2015 BUM Projekt. Autorem przekładów jest uznany tłumacz komiksów Jacek Drewnowski.

Komiksy z serii Dylan Dog znajdziecie tutaj >>