Recenzja książki Jak upolować pisarza?

Sięgając po tę książkę liczyłam na lekką historię, w sam raz na lato, czas urlopów i odpoczynku. Chcecie poznać moją opinię? Przed Wami recenzja książki Jak upolować pisarza? autorstwa Sally Franson.

Jak upolować pisarza? – poradnik to to nie jest

Casey Pedergast, główna bohaterka powieści jest młodą dziewczyną, pnącą się po szczeblach kariery w agencji reklamowej. Z tyłu okładki czytamy, że Casey jest bezwzględna, bezczelna, ciężka do polubienia. Lubi luksusy, korzysta z życia, od którego dostaje zawsze to, co chce.

Ma kilku barwnych przyjaciół, zupełnie innych od niej i siebie nawzajem. Razem pracują nad wielkim projektem, aż któregoś dnia szefowa powierza dziewczynie nową misję. Casey ma przekonać sławnych pisarzy, by zgodzili się być twarzami znanych marek. By, mówiąc bez ogródek oddali trochę swego talentu kulturze popularnej, w zamian za sowite rzecz jasna wynagrodzenie. Dziewczyna zgadza się bez mrugnięcia okiem.

Sprawy zaczynają się nieco komplikować, gdy nasza bohaterka spotyka czarującego Bena Dickinsona. Szybko odnajdują wspólny język, ale jeśli myślicie, że w jednej chwili zakochują się w sobie i powieść się kończy – możecie się zaskoczyć! Spotkania z wieloma różnymi ludźmi odmieniają Casey. Temperują jej bezwzględność. Więcej nie mogę zdradzić, ale przyznam, że z czasem zyskała moją sympatię. 😉

Recenzja książki Jak upolować pisarza?

Sięgając po tę książkę liczyłam na lekką opowieść. Nie zawiodłam się. Przyznam, że początek był ciężki, musiałam przebić się przez masę specyficznego, branżowego słownictwa, ale dałam radę! Były momenty zabawne, były również chwile wzruszenia, czy zadumy nad kwestią chociażby pogoni za pieniądzem. Jeśli tak jak ja szukacie niebanalnej, a jednocześnie sympatycznej książki na lato, które ciągle cieszy nas wspaniałą, idealną pogodą na czytanie (rzecz jasna w cieniu!) to polecam Wam właśnie ten tytuł.  Jeśli chodzi o porównanie tejże książki do Diabeł ubiera się u Prady, to nie jestem w stanie się wypowiedzieć, ponieważ jej nie czytałam, ale chętnie poznam Wasze opinie. 🙂

ocena Ani
 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 6/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 6/10
 • 7/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 7/10
 • 8/10
  Czy książka nadaje się na wakacje? - 8/10
7/10

Fragment recenzji

Główna bohaterka, Casey Pendergast pnie się po szczeblach kariery w znanej agencji reklamowej. Z powodu ciężkiego charakteru ciężko jest ją od razu polubić, ale na skutek pracy nad nowym projektem jej życie zaczyna ulegać zmianie. Sięgając po tę książkę liczyłam na lekką opowieść. Nie zawiodłam się!