https://www.taniaksiazka.pl/jakos-wkrotce-kelly-weinersmith-p-1352197.html

Poznaj świat bez wychodzenia z domu i nie narażaj się na niebezpieczeństwo. Ponieważ obecnie większość z nas spędza mnóstwo czasu w czterech ścianach, przygotowaliśmy dla was dziś coś specjalnego. To zestawienie książek popularnonaukowych i reportaży, które opowiadają o otaczającym nas świecie, kulturach czy innych ciekawych kwestiach. Jedno jest pewne. Nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie tu coś dla siebie. A zadowoleni będą przede wszystkim wielbiciele literatury faktu. Część książek jest już dostępna w sprzedaży na naszym rynku, na kilka przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Jednak gwarantujemy, że warto! Zatem koniecznie sprawdźcie, co dziś przygotowaliśmy.

Poznaj świat w domu - sprawdź książki na TaniaKsiazka.pl

Książka Komar - kup na TaniaKsiazka.plPoznaj świat – Komar. Najokrutniejszy zabójca świata

Komar, niepozorny owad, który towarzyszy ludzkości już od lat. Właściwie komarzyca – największe utrapienie człowieka. To bezwzględny morderca, który decydował o losach narodów i przebiegu wojen. A w ciągu 200 tysięcy lat naszej stosunkowo krótkiej egzystencji, odebrał życie mniej więcej 52 miliardom ludzi.

W związku z tym autor książki stworzył niezwykłą, napędzaną zaskakującymi spostrzeżeniami opowieść o owadzie, który wciąż pozostaje niepokonany. Czytelnicy znajdą tu momenty z historii, gdzie komar odegrał kluczową rolę. Poza tym zdziwicie się, jak ogromny wpływ na ludzkie życie ma ten niewielki owad.

Książka dostępna od 29 kwietnia 2020 roku.

Poznaj świat  – Śmierć w lesie deszczowym

Głęboko w lesie deszczowym w Papui Nowej Gwinei jest maleńka wioska Gapun, w której mieszka 200 osób. Tylko 45 z nich mówi Śmierć w lesie deszczowym - kup na TaniaKsiazka.plrdzennym językiem tayap i z roku na rok jest ich coraz mniej. W związku z tym antropolog kulturowy Don Kulick postanawia udokumentować proces wymierania tego języka.

Tym samym czytelnicy odbędą wraz z nim niezwykle fascynującą podróż po egzotycznym regionie świata. Autor niczym lokalny przewodnik oprowadza po wiosce, pokazując, jak to jest być częścią mikrospołeczności. A także jak to jest mieszkać w niedostępnym miejscu, wyciętym niczym szczelina w samym środku tropikalnego lasu deszczowego. To wędrówka po świecie, który mimo potężnych zmian na świecie, wciąż trwa. O krok od całkowitego zaniku.

Książka już dostępna.

Poznaj świat w domu - sprawdź książki na TaniaKsiazka.plPoznaj świat – Turbulencja

Lubicie podróżować, ale latanie samolotem was przeraża? A może odwrotnie? Podniebne loty to wasz ulubiony środek transportu? Jeśli choć raz przemieszczaliście się tym środkiem lokomocji, to z pewnością wiecie, jak olbrzymi niepokój wywołują turbulencje. Ta książka przybliży wam wszystkie aspekty tego niekomfortowego zjawiska. Ponadto dowiecie się o wiele więcej ciekawostek na temat samego latania czy obowiązujących praw na lotnisku i w samolocie. Tym samym poznacie tajniki lotnictwa i zobaczycie, co dzieje się za pancernymi drzwiami kokpitu. Nie zabraknie pięknych widoków, które można podziwiać na zdjęciach, zrobionych na wysokości kilku tysięcy metrów.

Książka już dostępna.

Poznaj świat – Kosmos. Możliwe światyPoznaj świat w domu - sprawdź książki na TaniaKsiazka.pl

Autorka opisuje nasze losy od pojawienia się życia na Ziemi w głębi oceanu około czterech miliardów lat temu, aż do przyszłości. Gdy statki kosmiczne będą się zapuszczać w inne części galaktyki, by ich wielopokoleniowe załogi mogły zwiedzać nieznane nam jeszcze światy. W związku z tym czytelnicy znajdą tu porywające opowieści o ideach, które wpłynęły na rozwój nauki. Poza tym nie zabraknie tu również sugestywnych zdjęć czy rysunków. To opowieść o nieustraszonych naukowcach, których badania, czasami okupione najwyższą ceną, przybliżyły nam wszechświat.

Książka już dostępna.

Jakoś wkrótce - kup na TaniaKsiazka.plPoznaj świat – Jakoś wkrótce

Przewodnik z zabawnymi ilustracjami, który przeprowadzi czytelników po technologiach przyszłości. W związku z tym przeczytacie tutaj między innymi o tym, jak po taniości wystrzelić statek w głęboki kosmos oraz jak wydrukować sobie w 3D jakiś narząd. Autorzy z humorem i niezwykłym zaangażowaniem opowiadają, co czeka nas w najbliższej przyszłości. Od robotycznych rojów po tostery zasilane fuzją jądrową. Wnioski z ich badań i rozmowy z czołowymi naukowcami umożliwiły udzielenie odpowiedzi na pytanie, dlaczego potrzebujemy takich technologii. A także jak będą one działały i co stoi im na przeszkodzie?

Książka już dostępna.

Poznaj świat – Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lathttps://www.taniaksiazka.pl/jakos-wkrotce-kelly-weinersmith-p-1352197.html

Autor książki zabiera czytelników w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji. A wszystko to w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi? W związku z tym razem z nim będziecie mogli zastanowić się, czy nasze miejsce mogły zająć jakieś inne inteligentne istoty. Czy altruizm to naturalny instynkt? A może jest nim raczej agresja i walka o przetrwanie? Ponadto opowiada on, jak to się dzieje, że jedne organizmy pojawiają się na Ziemi, a inne znikają. Wyjaśnia też, jak te mechanizmy działają w królestwach roślin i zwierząt.

Książka dostępna od 15 kwietnia 2020 roku.

Na tropie niewyjaśnionego - kup na TaniaKsiazka.plPoznaj świat – Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna

Tutaj czytelnicy znajdą aż dwadzieścia tajemnic, które do dziś nie zostały wyjaśnione poprzez naukę. To zagadki, które fascynują ludzkość już od stuleci. Pojawią się też pytania, na które być może nigdy nie znajdziemy odpowiedzi. Autor w intrygujący sposób opisuje najsłynniejsze tajemnice, które nigdy nie doczekały się wiarygodnego wyjaśnienia. Od lat mierzą się z nimi zarówno wybitni naukowcy, jak i badacze amatorzy, jednak wciąż nie wiemy, co jest prawdą, a co tylko sprytną mistyfikacją. Gdzie kończą się fakty, a zaczynają teorie spiskowe?

Książka dostępna od 15 kwietnia 2020 roku.