Nowa książka Michała Cichego

Pozwól rzece płynąć to nowa książka Michała Cichego. Przypadnie ona do gustu wszystkim Czytelnikom, poszukującym nieco wytchnienia od trudów dnia codziennego. Tym razem mam przyjemność zaprezentować Wam jedną z powieści, która nie pęka w szwach od nadmiaru akcji. To raczej spokojna wędrówka, która umożliwi Wam przeżycie spokojnego, relaksacyjnego czasu. Przekonajcie się sami, jak autor za pomocą słowa „maluje” codzienność.

Pozwól rzece płynąć – niezwykła codzienność

W najnowszej książce autor ponownie wyrusza w podróż. Ale nie taką, jakiej oczekuje wielu z nas – daleką i egzotyczną. Cichy wędruje po najbliższej okolicy, obserwując ptaki, drzewa, niebo i ludzi. Z tych wszystkich urywków składa własną, kolorową mitologię codzienności. Dziarsko przemierza Ochotę i odkrywa w niej „cały świat”, swoją wioskę w mieście i indywidualny raj. Myli się jednak ten, kto znów zestawia ów słowo z miejscem obiecanym, przepełnionym wieczną radością i spokojem. Tutaj pierwsze skrzypce gra nierzadko niedoskonałość, a czasem miejsce te poraża obojętnością. Zawsze bywa jednak bliskie sercu i wciąż potrafi zaskakiwać.

Autor opisuje tu swoją sześciomiesięczną wędrówkę, odbywającą się od zimy do lata. Tekst to swoisty traktat o postrzeganiu, otwieraniu się na codzienność i stawaniu się jej częścią. Ale przede wszystkim najnowsza książka Cichego to opowieść o miłości, pokorze i pogodzeniu się z losem.

Tym razem Czytelnik w książce Michała Cichego znajdzie nieco więcej filozofii i trafnych stwierdzeń pewnych faktów. Pisarz umiejętnie unika osądów i powołuje do życia mnóstwo barwnych i ciekawych postaci. Powieść ta to źródło refleksji nad pozornie błahymi i prostymi sprawami, z których mogą jednak wyniknąć ważne rzeczy.

Książkę pt. Pozwól rzece płynąć znajdziecie po przejściu tutaj. Gorąco polecam!