Wszyscy fani Joe Hilla zacierają już z pewnością ręce! Strażak, najnowsza powieść pisarza w polskich księgarniach pojawi się 1 marca 2017 roku. Tym, którzy jeszcze nie wiedzą przypominamy, że pod owym pseudonimem kryje się syn samego Stephena Kinga. Autor celowo pozbył się sławnego nazwiska, by nie być ocenianym za osiągnięcia ojca. Czytelnicy na całym świecie mogli się jednak przekonać, że talent do tworzenia horrorów tkwi po prostu w genach rodziny Kingów.

Strażak – spektakularna powieść

Trudno stwierdzić, kiedy właściwie wszystko się zaczęło. Przez cały kraj przetacza się przerażająca plaga, która uderza w kolejne miasta: Boston, Detroit, Seattle. Lekarze nadali tajemniczej chorobie roboczą nazwę – Draco Incendia Trychophyton. Dla zwykłych ludzi to po prostu Dragonscale – śmiertelny zarodnik charakteryzujący się wysoką zakaźnością. Na ciele chorego początkowo pojawiają się piękne, czarno-złote plamy. Następnie zaś ludzie stają w płomieniach. W szybkim tempie dochodzi to masowych zakażeń, ogień wybucha wszędzie. Jeszcze gorszą wiadomością jest fakt, iż na tajemniczą chorobę nie ma antidotum i każdy jest zagrożony.

Harper Grayson zajmowała się wieloma zainfekowanymi pacjentami, zanim jej szpital spłonął. Złote plamy zaczęły obecnie pojawiać się także na jej ciele. Kobieta jednak głęboko wierzy, że jej dziecko urodzi się zdrowe, jeśli ona sama dożyje porodu. W szpitalu bowiem widziała wiele zakażonych matek, które rodziły zdrowe niemowlaki. Jest jednak coś, czego obecnie powinna obawiać się bardziej. To samozwańcza grupa bojówkowa, która ściga wszystkich podejrzanych o nosicielstwo wirusa.

Kiedy ludzkość i świat pogrąża się w płomieniach, na horyzoncie pojawia się tajemnicza fascynująca postać. To mężczyzna w brudnej, żółtej, strażackiej kurtce z żelaznym prętem w dłoni. Szalony Strażak przemierza ruiny New Hampshire i sam jest zainfekowany Dragonscale. Jednak w jakiś sposób udało mu się kontrolować ogień i teraz używa go, jako tarczy chroniąc ściganych. A kiedy się mści za skrzywdzonych wirus staje się także jego bronią. Harper wie, że musi poznać jego tajemnicę, nim ogarną ją płomienie.

Książkę Strażak znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy!