Zapowiedzi i nowości

Przegląd zapowiedzi książkowych #3 – Munro, Deaver, Harrison, Sparks, Edelman

Przegląd zapowiedzi książkowych #3 – Munro, Deaver, Harrison, Sparks, Edelman

Kolejne zestawienie zapowiedzi stało się faktem. Tym razem na tapecie między innymi powieść laureatki Literackiej Nagrody Nobla 2013, nowa książka Jeffery’a Deavera oraz nowy tekst ukazujący się pod sztandarem serii „Uczta Wyobraźni” Wydawnictwa Mag.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem!

Jawne tajemnice - Alice MunroJawne tajemnice – Alice Munro

Przewidywana premiera: 2014-04-09

Powieść laureatki Nobla 2013! Osiem historii, w których poezja miesza się z prozą codzienności w rytmie życia małego kanadyjskiego miasteczka Carstairs. Bohaterki to kobiety zakochane, samotne, niezależne i bezradne – używają plotki, by opowiedzieć światu o swoich tajemnicach:
– Bibliotekarka zakochana w rannym żołnierzu,
– Panna młoda, która opuszcza swój dom, by odnaleźć szczęście na drugim końcu świata.
– Zdradzona żona odzyskująca spokój w zwodzeniu męża,
– Kobieta, która z powodu oszustw już nigdy nie powie prawdy. Plotka staje się ważniejsza niż prawdziwe wydarzenia – wszystko to rozgrywa się na granicy fikcji i rzeczywistości…

Październikowa lista - Jeffery Deaver Październikowa lista – Jeffery Deaver

Przewidywana dostępność: 2014-04-22

Mistrzowska, trzymająca w napięciu historia opowiedziana od końca, pełna zaskakujących zwrotów akcji.

Czekasz w rozpaczy na wiadomości o swojej córce. Wreszcie otwierają się drzwi. Ale to nie negocjatorzy ani FBI. To porywacz. W dodatku uzbrojony? Jeszcze dwa dni temu życie toczyło się zupełnie normalnie. Jak mogło do tego dojść?

Każde przestępstwo zaczyna się od końca. Chcąc ustalić, co się stało, należy się cofnąć, odtwarzając przebieg zdarzeń, do których doszło wcześniej.

Październikowa lista to ciężka próba dla waszego umysłu i waszych nerwów, której poddaje czytelnika autor znakomitych thrillerów Jeffery Deaver.

Droga serca Uczta wyobraźni - M. John Harrison Droga serca Uczta wyobraźni – M. John Harrison

Przewidywana premiera: 2014-03-21

John M. Harrison stworzył niezwykłą, ponadgatunkową opowieść, w której splata mitologię z seksualnością oraz niespokojną przeszłością i teraźniejszością Europy Wschodniej.

Wszystko zaczyna się pewnego upalnego majowego wieczora, gdy troje studentów Cambridge odprawia rytuał, który zmienia ich życie. Po latach żadne z nich nie pamięta, co dokładnie się wtedy wydarzyło, jednak nad ich zamglonymi wspomnieniami unosi się przytłaczająca groza. Pam Stuyvesant jest epileptyczką, którą nawiedzają dziwaczne zmysłowe wizje. Jej mąż Lucas wierzy, iż prześladuje go karłowaty stwór. Samozwańczy mag Yaxley wpada w obsesję na punkcie innej rzeczywistości, przerażającej i nieuchwytnej. Pozornie najmniej doświadczony przez los uczestnik rytuału (dręczony wonią róż) usiłuje pomóc swoim przyjaciołom uciec przed cierpieniem, które ogarnęło ich życie.

Najdłuższa podróż - Nicholas Sparks Najdłuższa podróż – Nicholas Sparks

Przewidywana premiera: 2014-04-16

Jest zima, rok 2011. W śnieżny, mroźny dzień, jadący samochodem, dziewięćdziesięciojednoletni Ira Levinson, wypada z drogi i w wyniku wypadku zostaje uwięziony we wraku. Czekając na pomoc, wyziębiony, ranny staruszek, snuje opowieść swojego życia. Opowieść o wojnie, o radościach i smutkach dnia codziennego, marzeniach, tych spełnionych i tych, które nigdy nie doczekały się spełnienia. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o wielkiej miłości Iry do jego nieżyjącej żony Ruth. To właśnie duch Ruth towarzyszy mu w trakcie tej ostatniej podróży, nakłaniając go do dalszych wspomnień, dodając mu sił i przekonując, że jego czas jeszcze nie nadszedł.

Równocześnie z historią Iry poznajemy historię Sophii, studentki ostatniego roku historii sztuki, która próbuje pozbierać się po burzliwym związku z niewiernym, awanturniczym Brianem, oraz Luke’a, ujeżdżacza byków, który po ciężkim wypadku zamierza wrócić na arenę, by uratować od upadku rodzinne ranczo. Uczucie, które połączy tych dwoje nie będzie łatwe i zostanie wystawione na ciężką próbę przez tajemnicę, którą skrywa Luke.

Historie Iry i Ruth, Sophii i Luke’a zbiegają się w najmniej oczekiwanym momencie…

Multirzeczywistość - David Louis Edelman Multirzeczywistość – David Louis Edelman

Przewidywana dostępność: 2014-03-21

Świat tak fantastyczny, jak Diuna i tak realny, jak najnowszy numer Wall Street Journal.

Niepokojąca wizja świata, który na własne życzenie pozbywa się człowieczeństwa, zachowując najgorsze cechy rodzaju ludzkiego. – Jarosław Grzędowicz

Geniusz bio-logiki Natch po wygranym starciu zyskał nowego, przebiegłego i bezwzględnego przeciwnika. Walka odbywa się w salonach władzy Melbourne i miejskich ruinach. Stawką jest los technologii, która może na zawsze zakończyć tyranię Rady… lub dać jej do ręki najpotężniejsze narzędzie ucisku.

Jeżeli istnieje sieć splątana bardziej, niż Światowa Sieć Informatyczna, jest nią bizantyjsko skomplikowana mapa powiązań w świecie finansowym. Edelman łączy oba światy w tej rozbudowanej i fascynującej trylogii. To działa!
– Robert J. Sawyer, laureat nagrody Hugo, autor powieści Rollback oraz Hominidzi