Psy, pieski i bestie w baśniach - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka pt. Hau. Psy, pieski i bestie w baśniach, mitach i wierzeniach to z pewnością obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego miłośnika tych czworonożnych stworzeń. Pies, najlepszy i najwierniejszy przyjaciel człowieka towarzyszy mu niemal od zawsze. Jesteście ciekawi, co mówią o tych merdających pupilach legendy i podania? Skąd w nich tyle energii, jak opisują je indiańskie przysłowia? Odpowiedzi na te oraz wiele więcej pytań znajdziecie w publikacji przygotowanej przez norweskiego pisarza!

Hau. Psy, pieski i bestie w baśniach - kup na TaniaKsiazka.pl

Psy, pieski i bestie w baśniach – kilka słów o książce

Tor Åge Bringsværd zrobił rzecz niesamowitą. Przekopał się niemal przez całą historię świata w poszukiwaniu śladów najlepszego przyjaciela człowieka. Tym samym czytelnicy mają okazję przeczytać w jego książce nie tylko o naturze psa i jego miejsca w naszym życiu. To również mity, legendy, baśnie, podania ludowe i mnóstwo zaskakujących ciekawostek, dotyczących psów ze wszystkich miejsc i czasów.

To jedyna i niepowtarzalna szansa na to, by udać się w fascynującą podróż od mitologii greckiej do ludów Afryki, od religii i filozofii do kreskówek i filmów. Na głównym planie znajdziecie psy, które towarzyszyły bogom i czarownicom. To także różne wersje znanych nam mitów. Co, jeśli to pies podarował ludziom ogień? I co z kobietą, która poślubiła psa? A słyszeliście o sadze o psie, który został królem?

Hau. Psy, pieski i bestie w baśniach – hit już dostępny!

Tor Åge Bringsværd niejednokrotnie zaskoczy was swoimi odkryciami. Są tu psy niebiańskie, baśniowe i piekielne, a także masa przykładów psiej mowy. A do tego przepiękne ilustracje. To wszystko składa się na wielowymiarową historię kultury, ale przede wszystkim o przyjaźni psa z człowiekiem.

Jedno z indiańskich przysłów mówi: Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Jestem bardzo ciekawa, czy macie zamiar sięgnąć po książkę Hau. Psy, pieski i bestie w baśniach, mitach i wierzeniach. Ja na pewno to zrobię, a wy?