Pucio - będzie serial animowany dla dzieci

Dobra wiadomość dla małych (i dużych) fanów Pucia!  Powstanie serial animowany dla dzieci, oparty na przygodach rezolutnego trzylatka, które w swoich bestsellerowych książkach przedstawia czytelnikom Marta Galewska-Kustra. Co wiemy o zapowiadanej produkcji?

Pucio - będzie serial animowany dla dzieci

Pucio – będzie serial animowany dla dzieci

Pucia znamy głównie z serii edukacyjnych książeczek, które pomagają dzieciom w nauce mówienia. Pojawia się także w grach i puzzlach. Niedługo uwielbianego bohatera maluchy zobaczą także w serialu animowanym.

Za produkcję odpowiadać będzie studio animacji EGoFILM, które złożyło już wniosek o przyznanie dotacji do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Ruszyły także prace koncepcyjne nad serialem.

Wiemy, że całość będzie składać się z 52 odcinków. Ich fabuła będzie opierać się na przygodach Pucia z książeczek Marty Galewskiej-Kustry, ilustrowanych przez Joannę Kłos.

Podczas przygotowywania materiałów literackich do serialu najważniejsze było dla mnie zachowanie ducha serii, ciepła, wrażliwości i prostoty, która jest zawarta w książkach o Puciu. Szczególną wagę przywiązywałam do podejmowanych tematów, niespiesznego tempa akcji i sposobu przedstawiania samego świata jako miejsca bezpiecznego, w którym napotykane problemy są pozytywnym wyzwaniem dla wspólnych działań z rodziną i przyjaciółmi.

Z ogromną radością i niecierpliwością czekam, aż zobaczę jak świat Pucia i on sam ożywają na ekranie. Jako mama czterolatka, jestem też aktywną odbiorczynią wszelkich materiałów dla dzieci, w tym seriali dla najmłodszych. Marzę, by serial o Puciu był jednym z tych, które pozwalają mi wraz z dzieckiem przeżywać przygody bohatera z uśmiechem i spokojem.

Tak o pracy nad serialem opowiada twórczyni Pucia, Marta Galewska-Kustra – pedagożka i logopedka, wykładowczyni.

Pucio – kiedy premiera serialu?

Pierwszy, pilotażowy odcinek serialu prawdopodobnie będzie można zobaczyć już w 2023 roku.

Za adaptację opowiastek na potrzeby animacji odpowiadać będą: Martyna Wojcieszek, Rafał Skarżycki, Maciej Kur (scenariusz), Ewelina Gordziejuk (producentka) oraz sama Marta Galewska–Kustra.

***

Myślicie, że serialowy Pucio powtórzy sukces książkowego pierwowzoru? Dajcie znać w komentarzach.

Edukacyjne książeczki, gry i zabawki z sympatycznym Puciem znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: