Wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu, tajemnice związane z katastrofą i strefa skażenia radioaktywnego od lat inspirują twórców. Wystarczy wspomnieć o serii S.T.A.L.K.E.R. nurtu postapo, bestsellerowych reportażach, np. O północy w Czarnobylu, czy głośnym (i moim zdaniem świetnym) serialu Czarnobyl.

Morgan Audic Jaskółki z Czarnobyla - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Minęło ponad 30 lat od awarii reaktora czarnobylskiej elektrowni. Morgan Audic, francuski pisarz, w czarnobylskich zgliszczach sowieckiego świata osadził fabułę swojego najnowszego thrillera. Książka Jaskółki z Czarnobyla w Polsce ukaże się nakładem Wydawnictwa Mova już w sierpniu.

Jaskółki z Czarnobyla — zagadkowe morderstwa na terenie zony

W ostatnich latach Prypeć stał się celem turystycznych eskapad ludzi szukających mocnych wrażeń w postsowieckim, opuszczonym w pośpiechu mieście. To właśnie podczas jednej z takich wycieczek zostaje znalezione ciało mężczyzny — zmasakrowane i wyeksponowane na jednym z wysokich bloków. Okazuje się, że zmarły to Leonid, syn byłego ministra Wiktora Sokołowa.

W śledztwo angażują się: Aleksander Rybałko, który w dzieciństwie mieszkał w Prypeci, policjant Josif Melnyk oraz Nina — ornitolożka. To oni, poszukując sprawcy, będą zagłębiać się w przeszłość. Czy to możliwe, że morderstwo syna polityka jest powiązane z jeszcze jedną śmiercią i co wspólnego ze sprawą ma katastrofa z 1986 roku?

Jaskółki z Czarnobyla - sprawdź w TaniaKsiazka.plKsiążkę Jaskółki z Czarnobyla polecają Vincent V. Sverski i Katarzyna Puzyńska. Premierę thrillera zaplanowano na 12 sierpnia. Tymczasem Wydawnictwo Mova udostępniło darmowy fragment, więc w tym miejscu sami, nawet przedpremierowo, możecie się przekonać, jak zaczyna się opowiedziana przez autora historia.

Chcecie na chwilę przenieść się do Prypeci, niepokojącego miasta, które mieszkańcy musieli opuścić w pośpiechu? Zatem zamiast licznika Geigera wybierzcie bezpieczne rozwiązanie, bez narażania na napromieniowanie — sięgnijcie po książkę Morgana Audica. Nie dość, że przyjrzycie się zonie przefiltrowanej przez wyobraźnię pisarza, to jeszcze zagłębicie się w tajemniczą i niepokojącą historię zahaczającą o przeszłość i największą katastrofę jądrową w dziejach współczesnego świata. To lektura dla wszystkich fanów kryminałów i thrillerów.

Nową książkę Morgana Audica, Jaskółki z Czarnobyla, możecie zamówić tutaj. Przedsprzedaż już ruszyła 😉