Mieszkaj pięknie - kup na TaniaKsiazka.pl

Recenzja książki pt. Mieszkaj pięknie będzie krótka i, mam nadzieję, treściwa. Krótka, ponieważ to poradnik, który po prostu warto poznać samodzielnie. Ale właśnie, czy na pewno warto? I dla kogo może okazać się przydany? No i jakie zrobił na mnie wrażenie? Na te wszystkie pytania postaram się dziś odpowiedzieć. Dodam jeszcze tylko, że autorką książki jest Jagoda Kutkowska, prowadząca popularny blog wnętrzarski Lovingit.pl. Nie ma więc co przedłużać! Zapraszam do czytania.

Recenzja książki pt. Mieszkaj pięknie – czy piękne wnętrze to rzeczywiście kwestia pomysłu, a nie pieniędzy?

Cóż, odpowiedź na to pytanie jest znacznie bardziej skomplikowane, niż stara się nam udowodnić to autorka. Z jednej strony jest tak, że faktycznie, wiele dodatków zauważalnych na zdjęciach można znaleźć choćby w Pepco. Sama często tam zaglądam i wiem, że ceny akcesoriów do domu mają naprawdę przystępne. A przy tym dekoracje są ładne i często można znaleźć coś stylowego, co nada odpowiedniego klimatu nawet niewielkim wnętrzom. Z drugiej jednak strony w listach sklepów, czy to stacjonarnych, czy internetowych, złożonych przez autorkę, widnieją pozycje, gdzie ceny mogą już czasem przerazić. I to tak na serio. Cóż, oczywiście, że znajdziemy tam przepiękne rzeczy, niezwykle modne, często ręcznie robione i oryginalne. I ja rozumiem ich cenę, bo trzeba w to wliczyć nie tylko sam koszt materiałów dobrej jakości, ale pracę i pomysł osoby projektującej. Jednak, niestety, wiąże się to z faktem, że nie są to przedmioty na każdą kieszeń. Tym samym trudno uwierzyć w hasło, że: „piękne wnętrze to kwestia pomysłu, a nie pieniędzy”.

Recenzja książki pt. Mieszkaj pięknie – sporo ciekawostek i podpowiedzi

Nie można natomiast zarzucić autorce, że poradnik jest nieprzydatny. Bo nawet ja, kompletny laik i nowicjusz w planowaniu i projektowaniu wnętrz, znalazłam tu sporo ciekawych rad i propozycji. Jestem wręcz przekonana, że ten poradnik przyda mi się w przyszłości, kiedy zacznę urządzać własne mieszkanie.

Ciekawym pomysłem jest test, rozpoczynający całą podróż po książce. Ma on za zadanie określić styl wnętrz, który najbardziej do Was pasuje. To zdecydowanie wiele ułatwia, bo faktycznie, przynajmniej dowiedziałam się, w jakich przedmiotach się obracać, gdzie, czego szukać. Bo oczywiście wynik testu pokrył się z moimi wizjami wnętrzarskimi i poczuciem estetyki. Do tej pory jednak nie potrafiłam zakwalifikować tego do określonego stylu. Teraz wiem, czego szukać w przyszłości.

Kolejną przydatną rzeczą jest właśnie lista sklepów i stron internetowych, na które warto zajrzeć podczas remontu i urządzania mieszkania. Ponadto w środku znajdziecie też pomocną grafikę, która ułatwi Wam zestawianie kolorów. Są też świetne porady, co do niezbędnych rzeczy w danych pomieszczeniach. A to, co najważniejsze, propozycje mieszkań i ich urządzenie, widniejące na zdjęciach w książce, nie przypominają surowych i zimnych wnętrz z katalogów branżowych. Na każdej fotografii widać duszę mieszkańców domu, ciepło i indywidualizm.

Recenzja książki pt. Mieszkaj pięknie – podsumowanie

Tak jak pisałam wcześniej, poradnik ten przyda się absolutnie każdemu, kto planuje zmienić lub odświeżyć wnętrza własnego mieszkania czy domu. Znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji, kreatywnych pomysłów i podpowiedzi, które zdecydowanie ułatwią Wam poruszanie się po dość skomplikowanym świecie modnych i praktycznych wnętrz.

Ocena Pauliny
 • 10/10
  Jak oceniam przydatność porad? - 10/10
 • 8/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
 • 10/10
  Czy poradnik jest dla wszystkich? - 10/10
 • 10/10
  Czy porady są prezentowane w jasny i czytelny sposób? - 10/10
 • 8/10
  Czy warto mieć tę książkę na półce? - 8/10
9.2/10

Fragment recenzji

Tak jak pisałam wcześniej, poradnik ten przyda się absolutnie każdemu, kto planuje zmienić lub odświeżyć wnętrza własnego mieszkania czy domu. Znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji, kreatywnych pomysłów i podpowiedzi, które zdecydowanie ułatwią wam poruszanie się po dość skomplikowanym świecie modnych i praktycznych wnętrz.