Reportażowe nowości i zapowiedzi - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Reportażowe nowości i zapowiedzi to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników prawdziwych historii. Przede wszystkim jednak powody do zadowolenia mają wielbiciele reportaży. Literatura faktu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników, ponieważ nierzadko udowadnia, że to właśnie życie pisze najlepsze scenariusze i najbardziej porywające historie. W związku z tym wśród prezentowanych dziś tytułów znajdziecie gorące nowości, które są już dostępne w sprzedaży, jak i zapowiedzi. To nie tylko międzynarodowe hity, ale także nasza rodzima literatura. Jeśli zatem poszukujecie ciekawych i nietuzinkowych reportażowych nowości zapowiedzi, trafiliście idealnie. Koniecznie to sprawdźcie!

Reportażowe nowości i zapowiedzi - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Reportażowe nowości i zapowiedzi – Obrzydliwa anatomia Mara Altman

Obrzydliwa anatomia - kup na TaniaKsiazka.plDlaczego tu i ówdzie pojawia się wąsik? Kiedy spocona pacha jest za bardzo spocona? Czy w każdym pępku zbierają się kłaczki? Zadawaliście sobie te pytania? Teraz w końcu znajdziecie na nie odpowiedź!

Jeśli kiedykolwiek podczas służbowego spotkania baliście się podnieść rękę i odsłonić mokrą plamę potu pod pachą, pokochacie Marę Altman i jej zabawne rozmyślania nad ludzką anatomią. Dzięki niej pokochacie też swoje ciało, takie, jakim jest – z rozstępami, fałdkami, włosami na palcach stóp i uroczym camel toe w leginsach. Autorka pokazuje, że świat się nie skończy, gdy nie ogolisz dokładnie nóg. A gorąca nocna przygoda z partnerem stanie się przyjemniejsza, kiedy nie będziesz myślała o tym, czy na pewno wyginasz ciało jak Sasha Grey. Ponieważ ciałopozytywna podróż od stóp do głów po zakamarkach ludzkiego ciała prowadzi do jednego wniosku, w naszej obrzydliwiej anatomii kryje się wielkość, którą warto nauczyć się kochać.

Książka dostępna od 18 września 2019 roku.

Reportażowe nowości i zapowiedzi – Czarni Paweł ReszkaCzarni - kup na TaniaKsiazka.pl

Paweł Reszka, autor bestsellerowego cyklu o lekarzach Mali Bogowie tym razem wszedł w środowisko księży. Wszystko po to, żeby zobaczyć od środka, co tak naprawdę sprawia, że kapłani popadają w największe patologie i prowadzą niemoralne życie. W związku z tym, w ramach reporterskiego eksperymentu założył sutannę, żeby poczuć, jaką reakcję wywołuje koloratka w czasach, gdy Kościół coraz częściej jest synonimem grzechu.

Książka dostępna od 4 września 2019 roku.

Reportażowe nowości i zapowiedzi – Ciało nie kłamie dr Judy Melinek

Ciało nie kłamie - zobacz na TaniaKsiazka.plAutorka książki, dr Judy Melinek przenosi czytelników prosto za policyjne taśmy, podczas najbardziej wstrząsających przypadków gwałtownej śmierci w Nowym Jorku. W związku z tym opowiada m.in. o wydarzeniach z 11 września, aktach bioterroryzmu przy użyciu wąglika czy katastrofie lotu 587 linii American Airlines. Poza tym prezentowana dziś pozycja, to szczery zapis wspomnień patolożki, dr Judy Melinek, pracującej w nowojorskim biurze naczelnego lekarza sądowego na stanowisku specjalisty medycyny sądowej. Autorka opowiada o sekcjach zwłok, dokonywaniu oględzin na miejscu zbrodni i wspieraniu pogrążonych w żałobie bliskich.

W związku z tym teraz czytelnicy mają niepowtarzalną okazję poznać z bliska jeden z najtrudniejszych zawodów. Tutaj co dnia nie brakuje zagadek i niespodziewanych wyzwań. Poza tym pracując na takim stanowisku, nieustannie stoi się w rozkroku między światem żywych i umarłych. Dr Melinek odkrywa przed odbiorcami nagą prawdę o pracy w kostnicy bez upiększających opisów.

Książka dostępna od 4 września 2019 roku.

Reportażowe nowości i zapowiedzi – Aż do śmierci Daria Górka

Przez lata zamiast pocałunków od męża, otrzymywały uderzenia w twarz, zamiast czułych słów, słyszały wyzwiska. Reportażowe nowości - zobacz na TaniaKsiazka.plPoza tym były bite, kopane, poniżane, zastraszane, okaleczane i zmuszane do prostytucji. Taki los zgotowali im ich mężowie i partnerzy, ci sami, którzy wielokrotnie wyznawali im miłość. Nie wszystkie pamiętają chwilę, w której coś w nich pękło. I nie wszystkie planowały odpowiedzieć przemocą na przemoc. Nie rozumieją, dlaczego akurat wtedy straciły panowanie nad swoim zachowaniem.

Daria Górka, reporterka TVN24, przedstawia wnikliwą analizę życia ofiar przemocy domowej. Dziennikarka próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie o to, dlaczego krzywdzone kobiety latami tkwią przy swoich oprawcach. Przygląda się narastającemu cierpieniu i bezradności, które stają się nie do zniesienia i prowadzą do zbrodni.

Książka dostępna od 16 października 2019 roku.

Reportażowe nowości i zapowiedzi – Dowód, nowe wydanie Eben Alexander

Dowód - sprawdź na TaniaKsiazka.plPrzez tydzień leżał w głębokiej śpiączce. Lekarze dawali mu minimalne szanse na wyleczenie. Poza tym jego ciało nie reagowało na żadne bodźce, a mózg prawie przestał funkcjonować. Kiedy tonął w mroku, stało się coś, czego żaden naukowiec nie mógł się spodziewać. Odkrył niebo.

Eben Alexander, znakomity neurochirurg i szanowany wykładowca Uniwersytetu Harvarda, przez lata podchodził sceptycznie do zagadnień wiary. Ponieważ życie poświęcił nauce i ufał jedynie faktom. Pod wpływem dramatycznego zdarzenia zgłębił największą tajemnicę ludzkości i przewartościował swoją racjonalną wizję świata. To niezwykła relacja, spisana ręką naukowca specjalizującego się w badaniu mózgu, przedstawiająca piękną wizję zaświatów.

Książka dostępna od 2 października 2019 roku.

Reportażowe nowości i zapowiedzi – Skandynawia. Halal. Islam w krainie białych nocy Maciej Czarnecki

Feministki w hidżabie, muzułmańska społeczność LGBT, drużyna piłkarska uchodźców z Kurdystanu, która Reportażowe nowości - sprawdź na TaniaKsiazka.plawansowała do szwedzkiej ekstraklasy. Twarz islamu w Skandynawii jest wielowymiarowa i nieoczywista. To też problem „zabójstw honorowych”, działalności salafitów, wyobcowania niektórych społeczności. Przyjrzenie się temu z bliska to lekarstwo na fake newsy i niewiedzę o życiu muzułmanów w Europie.

Politycy podsycają strach przed uchodźcami. Natomiast doświadczony i nagradzany reporter, Maciej Czarnecki, pokazuje prawdziwe historie imigrantów w Szwecji, Norwegii i Danii. Ich opowieści obalają stereotypy i burzą uprzedzenia. Poza tym to także mocny i ważny głos w dyskusji o imigracji muzułmanów do Skandynawii i szerzej – Europy. Maciej Czarnecki nie daje gotowych odpowiedzi. Zamiast tego rzetelnie i uczciwie przedstawia losy oraz sposób myślenia tych wyznawców islamu, dla których północna część Starego Kontynentu stała się domem.

Książka jest już dostępna.