Coleen Hoover, Kim Holden, Samantha Young czyli Romans New Adult w naterciu!

Literatura z gatunku Romanse New Adult to książki, których bohaterowie mają od 18 do 25 lat i właśnie doświadczają pierwszych, prawdziwych porywów serca. Jednak cechą charakterystyczną książek z tej półki, są także rodzinne dramaty, nałogi, trudne wybory i wiele życiowych rozterek. Sprawdźcie, jakie tytuły pojawiły się w ostatnich dniach lub pojawią się wkrótce na polskim rynku. Na wiele z nich fani czekali od wielu miesięcy.

Romanse New Adult – gorące zapowiedzi, na które czeka wiele Czytelniczek

Romanse New Adult: Co przyniesie wieczność8. Co przyniesie wieczność Jennifer L Armentrout. Premiera: 12 kwietnia

Jennifer L Armentrout (znana również jako J. Lynn) to nazwisko, którego polskim fanom nie trzeba przedstawiać. Autorka bestsellerowej serii Zaczekaj na mnie na stałe zagościła na półkach polskich Czytelniczek. Tym razem autorka zabiera nas do świata Mallory, dziewczyny, która po trudnych doświadczeniach z dzieciństwa przestała całkowicie mówić. Czy Riderowi Starkowi uda się, sprawić, że Mallory wykona krok w kierunku normalnego życia?

Coleen Hoover, Kim Holden, Samantha Young czyli Romans New Adult w naterciu!

Nic do stracenia Początek7. Nic do stracenia. Początek Kirsty Moseley. Premiera: 12 kwietnia

Autorka książki Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno w nowej na polskim rynku książce sięga po trudne tematy. Świętująca swoje 16-te urodziny Anna Spencer spotyka na swej drodze niezwykle niebezpiecznego przestępcę. Mężczyzna porywa ją i pozostawia na jej duszy blizny niezwykle trudne do zagojenia. Warto jest przeczytać tę książkę, by dowiedzieć się, czy może w ciemności jest jeszcze szansa na światło.

 

Przyrodni brat6. Przyrodni brat Penelope Ward. Premiera: 21 kwietnia

Jedna z najważniejszych premier w gatunku romansów New Adult tego roku. Jego autorką jest Penelope Ward, która opisała niezwykle intensywny, zakazany i pikantny romans między Gretą, a jej przybranym bratem. Wydaje się, że nic ich nie łączy, oprócz wzajemnej niechęci. Jednak szybko okaże się, że za fasadą pozorów i wrogości skrywają się pragnienia, które w końcu będą musieli zaspokoić.

Confess5. Confess Colleen Hoover. Premiera: 8 maja

Niektórzy powiedzieliby, że romanse New Adult nie istniałyby bez twórczości tej autorki. Każda premiera książki Colleen Hoover jest ogromnym wydarzeniem, zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku. Tym razem premierze jej książki w Polsce towarzyszy także premiera serialu ze scenariuszem napisanym na podstawie Confess. Confess to opowieść o wyznaniu, które może zniszczyć wszystko i o prawdzie, której lepiej jest nigdy nie wyjawiać.

Tysiąc pocałunków4. Tysiąc pocałunków Tillie Cole. Premiera: 18 maja

Na dzień dzisiejszy Tillie Cole znana jest polskim fanom głównie jako autorka niezwykle mrocznych romansów z cyklu Poranione dusze. Jednak tą książką ma szansę nieco zmienić swój literacki wizerunek. Autorka zabiera Czytelników do świata Rune’a i Poppy, dwójki przyjaciół z dzieciństwa. Kiedy rodzi się między nimi uczucie, obiecują sobie, że pozostaną  ze sobą na zawsze. Jednak pewnego dnia ich miłość się kończy, a Rune zostaje sam. Zostaje ze złamanym sercem i pytaniami, na które nikt nie chce udzielić mu odpowiedzi. Do czasu.

Franco3. Franco Kim Holden. Premiera: 25 maja

Kim Holden to autorka, którą wymienia się jednym tchem razem z Colleen Hoover. Jej romanse są niezwykle emocjonalnie, wzruszające i przepełnione miłością. To chwytające za serce opowieści, które powinien poznać każdy fan (fanka) romansów New Adult. Tyłowy Franco to muzyk, który gra w rockowym zespole. Pewnego dnia poznaje dziewczynę, która tylko pozornie nie pasuje do jego świata. Najpierw połączy ich przyjaźń, ale być może na tym się nie skończy.

Serce ze szkła2. Serce ze szkła Emma Scott Premiera: 8 czerwca

Emma Scott stworzyła niezwykle poruszającą opowieść o dwójce ludzi, z których każde ma coś do stracenia i wszystko do zyskania. Kacey Dawson to dziewczyna, która zatraca się w rockowym życiu, sławie, bogactwie i nałogach. Jonah Fletcher to z kolei chłopak, który ceni sobie każdą, pojedynczą chwilę i nie może pozwolić sobie na stracenie choćby jednej. Różni ich wszystko, a połączyć może uczucie, którego nigdy się nie spodziewali.

Romanse New Adult: Wszystko co w Tobie kocham1. Wszystko co w Tobie kocham Samantha Young. Premiera: 16 czerwca

Samantha Young to kolejna zagraniczna autorka, której książki są dla polskich czytelników gwarancją wspaniałego “młodocianego” romansu. W drugim tomie z cyklu Hart’s Boardwalk ponownie trafiamy do nadmorskiego miasteczka Hartwell. Poznamy tu Bailey Hartwell i biznesmena Vaughn Tremaine. Ich uczucie nie będzie miłością od pierwszego wejrzenia, wyrośnie na zlodowaciałym gruncie.

Romanse New Adult podbijają światowe półki z bestsellerami. Nic więc dziwnego, że również na polskim rynku pojawia się coraz więcej tytułów z tego gatunku. Ku uciesze rzeszy rozradowanych Czytelniczek, do których i ja należę. 🙂