Jak wybrać książki na prezent dla młodzieży, żeby sprostać nastoletnim oczekiwaniom? Jak podarować książkę komuś, kto jest w okresie zaprzeczania, szukania odpowiedzi i podejmowania małych i dużych decyzji? Wydaje się, że ten okres jest tylko przejściowy, że kiedyś minie i nie pozostanie po nim śladu. Jednak to właśnie w okresie, kiedy dzieci wkraczają w wiek dorastania, samego dojrzewania i wkraczania w dorosłość podejmowane są decyzje, które mogą zaważyć na ich przyszłości.

Książki mogą być dla nich drogowskazem w tej drodze, odskocznią od innych mało ambitnych i bezpiecznych rozrywek, a w końcu źródłem mądrej wiedzy i wszystkiego tego, co dają książki: rozwoju wyobraźni, ciekawości świata, inteligencji, empatii, fantastycznej zabawy. Książki są tym wszystkim, więc powinny zająć należne im miejsce pod choinką w domu, w którym mieszka przedstawiciel młodego pokolenia. 🙂

Książki na prezent dla młodzieży – zacznijmy od fantasy

Pani NocW przygotowanych przeze mnie, Monikę i Radka zestawieniach znajdziecie kilkanaście tytułów z różnych gatunków książek dla młodzieży. Są to hity przez duże “H”, a w wielu z nich zaczytuje się młodzież na całym świecie. Mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć tutaj idealną książkę dla nastoletnich czytelników.

W zestawieniu NAJLEPSZE KSIĄŻKI FANTASY DLA NASTOLATKÓW znajdziecie największe tytuły z kategorii Young Adult fantasy. Są tu książki zarówno dla dzieci, które dopiero przekroczyły wiek nastu lat, w tym pierwsza część Harry’ego Pottera jak i książki dla starszej Rywalkimłodzieży, powyżej 16 lat. Szczególną uwagę warto zwrócić na książkę Pani Noc, autorstwa uwielbianej przez młodzież Cassandry Clare (Dary anioła). Wszystko w tej książce jest po prostu genialne: historia, wątek miłosny, świat fantasy. Cassandra Clare ma dar i zdecydowanie wie, jak go wykorzystać.

Z kolei Rywalki to historia, która spodoba się młodym dziewczętom. Zawiera wszystko, czego współczesne młode damy poszukują w książkach: historię rodem z kopciuszka, jednocześnie obdartą z ochów i achów, księcia z bajki i wspaniałą, charyzmatyczną bohaterkę.

Książki na prezent dla młodzieży – teraz coś dla niej

Never neverW NAJLEPSZYCH KSIĄŻKOWYCH PREZENTACH DLA NASTOLATKI znajdziecie książki młodzieżowe, które przypadną do gustu nastolatkom płci żeńskiej. Nie zabraknie tu książek pełnych pierwszych miłosnych uniesień i rozczarowań, trudnych wyborów i ich konsekwencji oraz książek osadzonych w świecie fantasy.

Never never autorstwa Fisher Tarryn i Colleen Hoover to książka niezwykle ciepło przyjęta przez polskich czytelników. Za sprawą tych dwóch wybitnych pisarek literatury Young i New Adult historia dwójki nastolatków, którzy tracą pamięć jest niezwykle autentyczna, wzruszająca i pełna niezwykłych wydarzeń. Warto po nią sięgnąć, to także tytuł, po którym nastolatki, będą chciały poznać bliżej całą twórczość Fisher Tarryn i Colleen Hoover.

Książki na prezent dla młodzieży – i coś dla każdego

Za niebieskimi drzwiamiJeżeli szukacie książek dla nastolatków nie tylko z gatunku fantasy i nie tylko dla młodych dam, zajrzyjcie do zestawienia NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA MŁODZIEŻY. Tutaj jest kilka fantastycznych tytułów dla młodych ludzi w różnym wieku.

Na szczególną uwagę zasługuje książka polskiego autora, Marcina Szczygielskiego pt. Za niebieskimi drzwiami. O tym, że książka jest warta uwagi może także świadczyć fakt, że w listopadzie tego roku weszła do kin jej ekranizacja, co dla polskiego autora jest wyjątkowym wyczynem. Książka opowiada o przygodach 12-letniego Łukasza, który za sprawą niezwykle przykrych okoliczności trafia do pensjonatu swojej ciotki. Tam odkrywa niebieskie drzwi, które nadadzą jego obecnemu życiu, zupełnie nowy, nieoczekiwany wymiar.

Przeglądając powyższe zestawienia, możecie być pewni, że znajdziecie tytuły, które wciągną nastolatki do świata literatury na wiele godzin. Tak naprawdę to książkowe pewniaki, książki, które nie mogą się nie podobać, o czym świadczy po prostu ich… astronomiczna popularność. Wiele z tych tytułów, może nadać zupełnie nowy bieg myślom, wydarzeniom, poglądom osób, które mają obecnie naście lat.

Pełne listy książek z powyższych zestawień i jeszcze więcej propozycji fantastycznych tytułów dla młodzieży znajdziecie tutaj.

Trzymam kciuki, żeby udało Wam się znaleźć właśnie tę najlepszą książkę! 🙂