Rybak znad Morza Wewnętrznego to niezwykła perełka dla wszystkich fanów twórczości Ursuli K. LeGuin. Jest to bowiem zbiór opowiadań, zawierający wszystkie najsłynniejsze teksty pisarki, które stworzyła przez ostanie 20 lat. To niepowtarzalna okazja by uzupełnić domową biblioteczkę i cieszyć się ponadczasowymi historiami w jednym miejscu.

Rybak znad Morza Wewnętrznego

Czego może spodziewać się czytelnik po tym niepowtarzalnym wydaniu? W jego skład wchodzą:

Wszystkie strony świata – to zbiór aż 17 opowiadań ze świata Ekumeny i Ziemiomorza. Dwa z nich otrzymały nagrodę Hugo i Nebula.

Rybak znad Morza Wewnętrznego – 8 opowiadań oraz nowel, odznaczonych w 1995 roku nagrodą Locus Award.

Cztery drogi ku przebaczeniu4 opowiadania z gatunku science fiction. Zbiór został nagrodzony w 1996 roku nagrodą Locusa, natomiast nowela pt. Dzień przebaczenia otrzymała w 1995 roku nagrodę Theodora Sturgeona.

Urodziny świata – 8 opowiadań, z czego aż cztery uzyskały prestiżowe nagrody literackie.

Opowiadanie świata – historia bohaterki, która staje się początkującym mobilem Ekumeny. Opowiadanie to zdobyło nagrodę Locusa i Endeavour.

Rybak znad Morza Wewnętrznego to zbiór najlepszych opowiadań pisarki, które powinien znać każdy fan jej twórczości. To także wspaniały pomysł na prezent i jeden z tych tomów, który obowiązkowo powinien znaleźć się na półce każdego czytelnika. Łącznie lektura składa się aż z 1000 stron tekstu! Zapewnia to fantastyczną przygodę i wiele godzin nieprzerwanej rozrywki. Jeśli wciąż czujecie się nieprzekonani, to podrzucamy wam, co o tym tomie mówi „Publishers Weekly”: Dowcipne, satyryczne i zabawne (…), jej opowiadania zawsze traktują o ludziach, a nie o technice, i to ta perspektywa oraz znakomita proza autorki nadają temu zbiorowi tak wielką klasę i wartość.

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!