Literatura pięknaPolecamy

„Rzymianami bendąc” nowa powieść Matthewa Knealea

9788394352318Rzymianami bendąc to książka, której autorem jest Matthew Kneale. Jest to idealna propozycja dla najmłodszych. Warto dodać, że wspólne czytanie z dzieckiem to świetny sposób na spędzanie jesiennych wieczorów. Dzięki tej książce przekonacie się, że teksty dedykowane waszym pociechom skutecznie trafiają, również do rodziców. Publikacja w sprzedaży pojawi się już 21 października bieżącego roku.

Rzymianami bendąc – świat oczami dziecka

Bohaterem książki jest dziewięcioletni chłopczyk, który wraz z mamą i młodszą siostrą udał się w podróż do Rzymu. Opowieść Lawrence`a aż roi się od błędów ortograficznych i przekręconych słówek. Nie przeszkadza to jednak czytelnikowi w odbiorze uczuć, które towarzyszą mu w tej niezwykłej przygodzie życia. Jest to lektura komiczna, wzruszająca, a przede wszystkim często zmuszająca do gorzkiej refleksji nad tym, jaki wpływ dorośli mają na dzieci.

Lawrence i jego siostra – Jemima nie mają lekkiego życia. Ich rodzice rozwiedli się, ale to nie jedyny kłopot. Z nieznanych przyczyn ojciec tej dwójki postanowił przeprowadzić się ze Szkocji do Londynu, by móc nachodzić i dręczyć matkę dzieci. To właśnie popchnęło ich rodzicielkę ku pomysłowi wyjazdu do Rzymu. Kobieta liczy na pomoc starych przyjaciół, których ma tam liczną grupę. W młodości bowiem studiowała tam. Zaczyna się wiec istny rajd po mieszkaniach dawnych znajomych, choć nie każdy jest zadowolony z jej nagłej wizyty. Wycieczka staje się dla Lawrence’a odkryciem niezwykłej prawdy – świat dorosłych potrafi być nieźle skomplikowany.

Autor po raz kolejny udowadnia, że posiada dar wnikliwej obserwacji ludzkich małości i konfliktów. To świetny przykład pokazujący, że dzieci bardzo szybko zaczynają naśladować rodziców nie tylko w zachowaniu, ale i myśleniu. Dlatego warto dawać im jak najlepszy przykład.

Przypominamy, że książka Rzymianami bendąc autorstwa Matthewa Knealea na polskim rynku wydawniczym ukaże się 21 października 2016 roku. Serdecznie polecamy!