Kryminał i sensacjaPolecamy

„Sekret Wesaliusza” powieść na miarę Carlosa Ruíza Zafóna

Szukacie wciągającej powieści? Sekret Wesaliusza, którego autorem jest Jordi Llobregat idealnie spełni wasze oczekiwania. Świetnie wpisuje się ona w gust miłośników historii stworzonych przez Carlosa Ruíza Zafóna. Czytelnik znajdzie tu niezwykłą mieszankę thrillera i tradycyjnej powieści często przedstawianej w formie odcinków. Zaciekawieni? Przekonajcie się sami, czym zachwyca książka!

O czym opowiada Sekret Wesaliusza?

Jest maj 1888 roku, Barcelona. Dokładnie dzień przez Światową Wystawą miastem wstrząsa seria przerażających i makabrycznych wydarzeń. A to stawia jedno z największych przedsięwzięć pod znakiem zapytania. Zmasakrowane ciała młodych kobiet zaczynają pojawiać się w całym mieście. Zaś ich rany z mroków zapomnienia wydobywają prastarą klątwę, ciążącą nad Barceloną. Daniel Amat, młody naukowiec przebywa właśnie w Oksfordzie, gdzie dostaje wiadomość o śmierci ojca. Ta informacja zmusza go by po długiej nieobecności wrócić do rodzinnego miasta. W Barcelonie mimo woli zostaje włączony do śledztwa, które ma za zadanie odnaleźć tajemniczego mordercę. To zadanie sprawia, że bohater musi stawić czoła nie tylko mrocznej zagadce, ale i własnej, przerażającej przeszłości.

W tym samym czasie barceloński dziennikarz, Bernat Fleixa, i student medycyny, Pau Gilbert jednoczą siły. Oboje w pogoni za sensacją mają zamiar odnaleźć starożytny manuskrypt Andreasa Wesaliusza. Ów mężczyzna był szesnastowiecznym, flamandzkim uczonym oraz twórcą nowożytnej anatomii. Okazuje się jednak, że również morderca wybiera sobie podobny cel.

Książka wypełniona jest wartką akcją i zaskakującymi zwrotami. Dostarczy czytelnikowi mnóstwo emocji, tajemnic, zakazanych namiętności i zdrad. A każdą kolejną stronę będziecie śledzić z zapartym tchem. Jeśli więc jesteście miłośnikami sensacji i mrocznych zagadek, to powieść idealnie dla was!

Sekret Wesaliusza znajdziecie tutaj.