New AdultPolecamy

Seria After – gorące powieści na gorące lato!

Seria After

Seria After Anny Todd to propozycja dla miłośniczek powieści romantycznych, w której zasmakują zarówno nastolatki jak i dorosłe kobiety, oczekujące, że lektura wywoła w nich dreszcz niepokoju połączony z radosnym oczekiwaniem na ciąg dalszy.

Seria After – krótki opis cyklu

Cykl opowiada o zakazanej miłości pomiędzy dwójką młodych ludzi. Tessa, spokojna, ułożona studentka wiedzie nieco nudne i ustabilizowane życie. Ma chłopaka, wszystko zdaje się być normalne i poukładane, kiedy nagle na jej drodze staje Hardin. Mężczyzna, którego śmiało można określić mianem stereotypowego chuligana, wytatuowany, pyskaty, nie uznający autorytetów. Ma w sobie mnóstwo negatywnej energii, jest agresywny i potrafi ranić także słowami, a jednak ta wybuchowa mieszanka sprawia, że staje się dla Tessy kimś pociągającym. Pomimo, że rodzące się uczucie jest dla Tessy toksyczne i sama ma tego świadomość, popada w coś na kształt uzależnienia. Również Hardin nie pozostaje obojętny i chociaż w tym związku miłość i nienawiść przeplatają się nieustannie, żadne z nich nie chce lub nie umie tego przerwać.

Seria After – do tej pory ukazało się pięć tomów:

Seria After Tom 1 Płomień pod moją skórą

Seria After Płomień pod moją skórą - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Spokojne, zrównoważone i poukładane życie Tessy zmienia się w momencie, kiedy poznaje Hardina – pozbawionego empatii buntownika i aroganta. Jest całkowitym przeciwieństwem jej obecnego partnera – Noah, z którym wiodła dotychczas szczęśliwe życie.

Bliższe poznanie Hardina wyzwoliło w niej uczucia o których istnieniu nie miała dotąd pojęcia. Bohaterka staje przed niezwykle trudnym wyborem miłosnym: pozostać na bezpiecznym gruncie, z kochającym i oddanym partnerem, czy rzucić się w wir uczuć i namiętności z nieznajomym, który zawrócił jej w głowie. To nie będzie łatwa decyzja. Czy pokusa okaże się silniejsza niż zdrowy rozsądek?

Seria After Tom 2 Już nie wiem, kim bez ciebie jestem

Seria After Już nie wiem, kiim bez Ciebie jestem - sprawdź na TaniaKsiążka.pl!Kiedy Tessa dowiaduje się, jakie motywy naprawdę kierowały Hardinem podczas ich pierwszego spotkania przeżywa szok, jest rozgoryczona, ma do niego żal. Nikt nigdy wcześniej nie zawiódł jej zaufania w tak dużym stopniu. Chcąc zapomnieć o ośmieszeniu i bólu, który wręcz rozrywa jej duszę od środka, postanawia skupić się wyłącznie na pracy, odrzucając jednocześnie na bok wszelkie uczucia.

Na jej drodze pojawia się jednak Trevor, który wydaje się być ideałem mężczyzny. Tessa potrzebuje teraz kogoś, kto po raz kolejny nie zrani jej uczuć i nie wykorzysta zaufania. Hardin jednak nie zamierza się poddać bez walki.

Seria After Tom 3 Ocal mnie

Seria Ater Ocal mnie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Odkąd Tessa poznała Hardina, jej świat został wywrócony do góry nogami, ich niezwykle burzliwy związek na przestrzeni ostatnich wydarzeń pełen był wzlotów i upadków. Bohaterka postanowiła po raz kolejny wybaczyć Hardinowi kłamstwo, jednak sama skrywa przed nim sekret dotyczący planowanej przeprowadzki, doskonale zdaje sobie sprawę, że ten drażliwy temat doprowadziłby do kolejnej, toksycznej kłótni.

Kiedy jednak prawda wychodzi na jaw, Hardin za wszelką cenę próbuje przekonać Tessę do zmiany zdania, jest zdesperowany, ale i skłonny do podjęcia nieobliczalnych decyzji, które mogą okazać się niebezpieczne w skutkach. Czy ich związek przetrwa? Czy Tessa postanowi skorzystać z szansy na przeprowadzkę, a może poświęci swoje plany w imię miłości?

Seria After Tom 4 Bez siebie nie przetrwamy

Seria After Bez siebie nie przetrwamy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Dotychczasowy związek Tessy i Hardina był niezwykle burzliwy, impulsywny i skomplikowany. Kiedy Hardin dowiaduje się prawdy o swojej rodzinie targają nim skrajne emocje, przepełnia go gniew i żal, dopuszcza się czynów, które odbiją się negatywnie na ich i tak niełatwej relacji.

Tessa chociaż kocha go ponad wszystko, nie wie czy będzie w stanie znieść kolejny cios, coraz częściej przekonuje ją myśl, że rozstanie będzie najlepszym rozwiązaniem zarówno dla niej, jak i dla niego. Zbyt dużo krzywd zostało już wyrządzonych, tylko całkowita separacja może zakończyć tą toksyczną relację. Czy Hardin pozwoli jej odejść? Czy uda mu się odkupić swoje winy? Jak poradzi sobie z prawdą, która stała się przyczyną kolejnego kryzysu w ich związku?

Seria After Tom 5 Chroń mnie przed tym, czego pragnę

Seria After Chroń mnie przed tym, czego pragnę - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Poznajemy tajemnice Hardina i oraz dowiadujemy się, dlaczego zdecydował się na zakład. Widzimy, jakim wyrachowanym i złym chłopakiem był zanim poznał Tess. Poznajemy jego uczucia i obserwujemy, jak rozwija się w nim miłość. Obserwujemy, co działo się przed, w trakcie i po wydarzeniach opisanych w poprzednich tomach.

Niezwykle wzruszająca i wywołująca skrajne emocje powieść. Raz chce się płakać, by znów wybuchnąć złością. Współczujemy bezradności Hardina, wściekamy się na to, jak traktuje kobiety i Tess. Płaczemy, gdy czujemy, że się zmienia.

Autorka rozpoczęła również prace nad nową serią zatytułowaną Landon Gibson, która jest kontynuacją historii Landona i Tessy, jednych z bohaterów serii  After. Do tej pory w ramach tego cyklu ukazały się dwie powieści.

Seria Landon GibsonNothing more

Seria After Nothing more - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Nothing more to kolejna książka, która wyszła spod pióra Anny Todd. Z pewnością wszystkich ucieszy fakt, że przygody Landona i Tessy doczekały się kontynuacji. To wielka niespodzianka dla fanów serii, a fabuła w tej książce zapowiada się równie ciekawie jak w poprzednich.

To ciężki czas dla Landona. Jakiś czas temu przeprowadził się do NY specjalnie dla Dakoty, która teraz mu oświadczyła, że ich związek nie ma przyszłości. Świat chłopaka momentalnie się posypał. Dni spędza w pracy i na studiach. Smutek dzieli z Tessą, która również cierpi z powodu rozstania z Hardinem. Landon i Dakota są przyjaciółmi od dzieciństwa, jednak w Nowym Jorku ich drogi się rozeszły.

Seria Landon Gibson – Nothing less

Seria After Nothing less - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!W tej części Nora nie może przestać myśleć o Landonie. Dziewczyna stara się trzymać od niego na dystans, ponieważ wie, że z tego związku nic nie będzie. Mimo to nieszczęśliwa miłość do chłopaka wciąż zaprząta jej myśli.

Dakota wciąż żałuje rozstania z chłopakiem i próbuje wykorzystać swoją szansę. Dowiaduje się o ciężkiej chorobie ojca i uświadamia sobie, że Landon to najbliższa jej osoba. Czy po tych wszystkich wydarzeniach, pojednanie jest wciąż możliwe? Na barkach Landona spoczywa ciężka decyzja. Czy powinien wrócić do swojej pierwszej miłości, czy może powinien się zaangażować w znajomość z Norą i odkryć jej wszystkie tajemnice. Tylko czy walka z jej bolesnymi wspomnieniami przyniesie zamierzony skutek?

Anna Todd rozpoczęła pisanie serii od fanfiku inspirowanego życiem Harry’ego Stylesa z zespołu One Direction. Fanfik jest specyficznym gatunkiem literackim – słowa fan fiction w dosłownym tłumaczeniu rozumie się jako fikcję, wymyślone opowieści tworzone przez fanów już istniejącej książki, filmu, pojedynczego bohatera itp. Nie oznacza to jednak, że osoby niesłuchające One Direction nie mogą sięgnąć po książkę – w praktyce fanfiki zwykle zaczynają żyć swoim życiem i poza osobą bohatera, niewiele mają wspólnego z inspiracją leżącą u korzeni.

Z tego powodu After to świetna propozycja dla tych osób, które z chęcią sięgają po romanse, zwłaszcza takie, w których próżno szukać przesłodzonego, mdłego klimatu.

Wszystkie książki z serii After znajdziecie tutaj.