Serial Bez pożegnania - nowość Netfliksa na podstawie książki Harlana Cobena Serial Bez pożegnania

Przeglądając bibliotekę Netflixa w poszukiwaniu pomysłu na wieczór, możesz się natknąć się na serial Bez pożegnania. Zachęcam Cię, żebyś poświęcił mu czas wymagany na obejrzenie pięciu odcinków. Dlaczego? Produkcja ta bowiem jest kolejnym owocem współpracy platformy streamingowej z pisarzem Harlanem Cobenem. I choć nie ma on tak wysokich ocen, jak poprzednie adaptacje, zawsze warto wyrobić swoje własne zadanie na temat dzieła. 

Serial Bez Pożegnania Książkę znajdziesz na TaniaKsiazka.pl >>

Serial Bez pożegnania – kolejna ekranizacja powieści Harlana Cobena

Serial Bez pożegnania to kolejna ekranizacja kryminalnej powieści Harlana Cobena, wyprodukowana przez Netflixa. Do tej pory w ramach podpisanego kontraktu powstały. m.in. (nasz polski!) W głębi lasu, The Innocent, czy The Stranger. Seriale te zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów na całym świecie. Czy twórcy mogą wymarzyć sobie lepszą motywację, niż zadowolenie odbiorców ich sztuki? Zatem lecąc na fali zachwytów, Netflix z Cobenem zabrali się za kolejne projekty, i tak oto możemy teraz obejrzeć efekty ich pracy z Francuzami.

Bez pożegnania to jedna z pierwszych książek amerykańskiego autora. W stanach wydana w 2020 roku, do polskich księgarni trafiła pięć lat później. Opowiada ona historię Kena Kleina. Mężczyzna został oskarżony o gwałt na dziewczynie jego młodszego brata, Willa. Był ścigany przez FBI, ale zupełnie rozpłynął się w powietrzu i po jakimś czasie uznano, że zaginął. Mija jedenaście lat od tego wydarzenia, gdy na łożu śmierci matka wyznaje Willowi,  że jego brat żyje. Fotografia wykonana dwa late wcześniej jest dowodem na to, że umierająca kobieta wcale nie majaczyła. Will postanawia odnaleźć Kena, a w chwili, gdy jego ukochana Sheila znika bez śladu, już wie, że ma chwili do stracenia. Czy jej nagłe zniknięcie jest połączone z tragedią sprzed jedenastu lat?

Dowiesz się tego, czytając książkę, którą możesz znaleźć tutaj lub oglądając francuski miniserial.

Serial Bez pożegnania – twórcy i zwiastun

Za reżyserię produkcji odpowiada Juan Carlos Medina (Origin, Granice bólu, Księga czarownic). W główne role wcieli się m.in.: Finnegan Oldfield (Szukając Kelly, Obietnica poranka), Nicolas Duvauchelle (Miłość aż po grób, Poliss), Guillaume Gouix (Marsylski łącznik, O północy w Paryżu) oraz Garance Marillier, znana z kontrowersyjnego filmu Mięso. Muzykę natomiast skomponował Johan Söderqvist – kompozytor, który dźwiękami zilustrował takie filmy, jak: Serena, Kobieta w klatce, Zniknięcie, czy Bracia.

Serial Bez pożegnania od 13 sierpnia jest dostępny na platformie Netflix. Jeśli jeszcze go nie obejrzałeś, po zapoznaniu się ze zwiastunem na pewno wpiszesz go na swoją listę „must see” 🙂

Na koniec przypominam jeszcze, że właśnie trwają prace nad kolejnym po W głębi lasu polskim serialem, będącym adaptacją powieści Harlana Cobena, a tym samym jego pośrednią kontynuacją. Więcej na temat produkcji pt. Zachowaj spokój, przeczytasz w tym miejscu. Natomiast wszystkie książki wspomnianego autora możesz zamówić na tej stronie.

Czytaj także: