Stay Close - netflixowa adaptacja Zostań przy mnie Cobena Zostań przy mnie Cobena

Od pewnego czasu historie napisane przez Harlana Cobena można nie tylko czytać, ale również oglądać. To za sprawą ekranizacji, w których twórcy filmowi mierzą się z prozą pisarza, rozpowszechniając jego talent do tworzenia zawiłych opowieści. I trzeba przyznać, że wychodzi im to całkiem nieźle! Szczególną miłością do literatury mistrza kryminału pała Netflix. Na platformie możemy znaleźć już 3 seriale stworzone pod jej szyldem: Safe (2018), polski hit W głębi lasu (2020) i The Stranger (2020). Tym razem na warsztat wzięto adaptację Zostań przy mnie Cobena.

Zostań przy mnie

Zostań przy mnie Cobena – twórcy serialu

Amerykański gigant streamingowy, Netflix, oraz jeden z najbardziej poczytnych pisarzy, Harlan Coben, nawiązali współpracę, której owoce możemy oglądać od 2018 roku. W 2020 roku zrealizowano aż dwa seriale na podstawie książek pisarza. Jak widać, nikt nie zamierza zwalniać tempa, bo ekipa szykuje się już do kolejnego planu. Wiemy na pewno, że to książka Zostań przy mnie Cobena zyska filmowego klona. Na Netflixie pojawi się on pod tytułem Stay Close. Pisarz, podobnie jak przy poprzednich produkcjach, pomoże w pracach nad obrazem.

Na ten moment nie znamy przewidywanej daty premiery. Wiemy natomiast, że serial Stay Close będzie miał jeden sezon liczący osiem odcinków. Scenariuszem zajmą się Harlan Coben przy współpracy z Dannym Brocklehurstem i Richardem Fee. Reżyserem natomiast będzie Daniel O’Hara, który spisał się w tej samej roli podczas kręcenia The Stranger.

Wiemy również, kto wcieli się w głównych bohaterów. W obsadzie znajdą się m.in. angielska aktorka Cush Jumbo znana z serialu Sprawa idealna czy Sarah Parish, która wystąpiła np. w Broadchurch. Zobaczymy tu również dwie twarze serii filmów Hobbit: Jamesa Nesbitta – odtwórcę roli Bofura oraz Richarda Armitage’a, czyli Thorina Dębową Tarczę.

Zostań przy mnie Cobena – fabuła książki

Wzorowa matka i żona – Megan Pierce. Niespełniony fotograf, a obecnie paparazzi – Ray Levine. Często zaglądający do kieliszka i dobijający do emerytury detektyw Broome z nierozwiązaną sprawą zaginięcia Stewarta Greena… Tych troje łączą mroczne sekrety, których istnienia nie podejrzewają nawet ich najbliżsi. Przeszłość zapisała na swych kartach wydarzenia, które mogą zrujnować życie każdego z nich.

Kolejne tajemnicze zaginięcie mężczyzny, dokładnie w siedemnastą rocznicę zniknięcia Greena, ujawni łańcuch zbrodni, których nikt dotąd ze sobą nie powiązał.

W książce akcja rozgrywa się na terenie Stanów Zjednoczonych, natomiast na potrzeby serialu Netflix przeniósł ją do Wielkiej Brytanii.

Czy Stay Close na podstawie Zostań przy mnie Cobena podbije serca widzów na całym świecie, podobnie jak cztery poprzednie produkcje? Zanim się o tym przekonamy, warto przeczytać książkę, którą można znaleźć tutaj.

Powiązane artykuły: