Serial Miasto niedźwiedzia

Serial Miasto niedźwiedzia to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników twórczości Fredrika Backmana. Ponieważ produkcja to nic innego jak ekranizacja jego głośnej powieści. Ponadto powody do zadowolenia mają także wielbiciele produkcji obyczajowych, które traktują o więziach w społeczności i zbiorowej świadomości. Książka pisarza cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Zapewniła też autorowi mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień. Ponadto w błyskawicznym tempie zdobyła tytuł bestsellera „New York Timesa”. Teraz powieść jest dostępna również w Polsce, a to dodatkowy powód, by zapoznać się z tą historią.

Serial Miasto niedźwiedzia

Serial Miasto niedźwiedzia – kilka faktów o produkcji oraz zwiastun

Produkcja powstała na zlecenie HBO Europe, a jej premiera zapowiadana jest na jesień tego roku. Serial będzie dostępny na platformie HBO GO. Na małym ekranie wystąpią: Ulf Stenberg, Aliette Opheim, Tobias Zilliacus, Miriam Ingrid i Oliver Dufaker. Poza tym obok nich pojawią się także: Jacob Nordenson, Charlotta Jonsson, Sanna Niemi, Lukas Wetterberg, Frida Sandberg, Mikael Odhag, Anna Azcárate, Tomas Bergström, Einar Bredefeldt i Gustav Lindh. Za reżyserię odpowiedzialny jest Peter Grönlund. Całość będzie składać się z pięciu odcinków.

O czym opowiada sama historia? Björnstad to niewielkie miasteczko, które niegdyś tętniło życiem. Teraz jednak niemal całkowicie pochłonął je las. Lokalna drużyna hokejowa ma jednak szansę wygrać półfinał krajowego turnieju. Tym samym cała nadzieja i jednocześnie ogromna presja, spoczywają na barkach bardzo młodych zawodników. Już wkrótce okazuje się, że to zbyt duże obciążenie dla nastolatków, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. Akt przemocy wobec młodej dziewczyny burzy jej życie, a jednocześnie dzieli niewielką społeczność miasta.

Warto tutaj dodać, że powieść Fredrika Backmana to doskonała metafora o naszym świecie. Za pomocą tej historii w niewielkim miasteczku zamknął głęboką analizę ludzkich zachowań i tego, jak funkcjonują ludzie w społecznościach.

Dajcie znać, czy zamierzacie oglądać serial Miasto niedźwiedzia, którego zwiastun przedstawiamy wam poniżej. Tymczasem tutaj znajdziecie książkę, na której podstawie powstała produkcja. Gorąco polecamy przeczytać ją przed obejrzeniem serialu!