Serial Middlesex

Serial Middlesex to doskonała wiadomość dla wszystkich fanów książki, której autorem jest Jeffrey Eugenides. Ponadto powody do zadowolenia mają też miłośnicy serialowych produkcji, opartych na nietuzinkowych książkach. Warto tutaj wspomnieć, że powieść Middlesex otrzymała Nagrodą Pulitzera w 2002 roku, a to nie jedyne prestiżowe wyróżnienie tej pozycji. Tym samym, jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z tą książką, koniecznie nadróbcie zaległości. Teraz macie do tego idealną okazję!

Serial Middlesex

Serial Middlesex – kilka słów o produkcji i fabule książki

Prawa do adaptacji powieści powędrowały do Paramount Television Studios. Nad ekranizacją będzie pracował scenarzysta i producent David Manson. Natomiast za reżyserię odpowiadać ma Sam Taylor-Johnson. Warto tutaj wspomnieć, że to ona odpowiedzialna jest za produkcję 50 twarzy Greya. Ponieważ serial jest dopiero we wstępnej fazie, nie znamy więcej szczegółów. Jeśli tylko się to zmieni, od razu damy Wam o tym znać.

O czym opowiada sama historia? Amerykańsko-grecka rodzina przeprowadza się do Detroit z małego miasteczka. Tutaj rządzi prohibicja. Już wkrótce Calliope „Cal” Stephanides zostaje świadkiem zamieszek na tle rasowym. Ponadto bohaterka odkrywa również, że jest osobą interpłciową. W związku z tym rozpoczyna podróż, by odnaleźć własną tożsamość.

Obejmująca osiem dekad i jedno niezwykle trudne dojrzewanie powieść Jeffreya Eugenidesa jest świetną, całkowicie wyjątkową baśnią. O skrzyżowanych rodowodach, subtelnościach płci oraz głębokich, nieczystych ponagleniach pożądania.

„Dziennik Polska” tak oto napisał o tej historii:

 Jedna z ciekawszych amerykańskich powieści ostatnich lat, wyróżniona Nagrodą Pulitzera w 2002 roku. Zaczyna się jak lesbijski romans, nastolatka odkrywa fascynację koleżanką. Ale to dopiero początek szaleńczej rodzinnej sagi, z genetycznymi mutacjami, imperium tureckim, przemysłowym Detriot i nieoczywistą definicją płci w tle. Jeśli tak ma wyglądać postmodernizm, to prosimy o więcej.

Dajcie nam koniecznie znać, czy czekacie na serial Middlesex. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książką, odsyłamy tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ja wszystkim miłośnikom literatury pięknej i beletrystyki. Sprawdźcie koniecznie!