Dzieci północy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Serial na podstawie książki Dzieci północy to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Salamana Rushdiego. Także wielbiciele odcinkowych ekranizacji będą mieli niemałe powody do zadowolenia. Okazuje się, że stworzeniem projektu zainteresowała się platforma Netflix, która w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorców. I nie ma co się dziwić. Ostatnie produkcje, których się podejmują, to same głośne sukcesy. Miłośnicy papierowej wersji historii pt. Dzieci północy mogą więc być spokojni. Z pewnością będzie to serial na wysokim poziomie. Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Serial na podstawie książki Dzieci północy – kilka słów o historii i projekcie

Informacje o planowanym projekcie podał swoim fanom na Twitterze sam autor, pisząc:

Jestem zachwycony! Do tego stopnia, że piszę na ten temat po bardzo długiej przerwie na Twitterze.

Trudno się dziwić, kiedy serialem zainteresowała się tak wielka i popularna platforma.

Natomiast Erik Barmack, który w Netflixie odpowiada za wyjątkowe i oryginalne produkcje, tak oto komentuje podjęte wyzwanie:

To jedna z wielkich światowych powieści, a poruszone w niej tematy pozostają ważne w dzisiejszych Indiach. Dekady po publikacji historia opisana w tej książce fascynuje ludzi na całym świecie. Doświadczenie i talent twórców z Indii w połączeniu z globalnym zasięgiem naszej platformy sprawiają, że ta opowieść może trafić do kolejnych milionów ludzi na świecie.

O czym zaś opowiada sama książka? Poniżej prezentujemy Wam z przyjemnością oficjalny opis wydawcy:

„Dzieci północy” to obszerna epicka opowieść o powojennej historii Indii. Jak zwykle u Rushdiego prawdzie historycznej towarzyszy tu fikcja, a postacie autentyczne spotykają się z wytworami imaginacji pisarza. Jak zwykle też książka wywołała skandal oraz ostre protesty niepochlebnie sportretowanej w niej Indiry Gandhi. W ramach znanych z historii najnowszej wydarzeń Rushdie osadził opowiedzianą przez Salima Sinaiego sagę rodzinną o „dzieciach północy” urodzonych w chwili uzyskania niepodległości przez Indie.

Serial na podstawie książki Dzieci północy z pewnością będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród odbiorców. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne szczegóły, dotyczące produkcji.

Książkę pt. Dzieci północy znajdziecie tutaj.