Ekranizacje i adaptacje

Powstanie serial na podstawie powieści „Rozbitek” Chucka Palahniuka!

robitekTo już pewne! W końcu potwierdziły się plotki o adaptacji „Rozbitka” (ang. Survivor), powieści napisanej przez Chucka Palahniuka. Jest to druga książka amerykańskiego pisarza, która wydana została w 1999 roku, niecałe trzy lata po ukazaniu się jego szlagierowego dzieła „Podziemny krąg”.

Niedawno Chuck Palahniuk był bohaterem AMA na serwisie internetowym Reddit. Tam właśnie przyznał, że informacje o ekranizacji powieści „Rozbitek” są prawdziwe. Wiadomo także kto zajmie się scenariuszem tej produkcji, i będzie to ta sama osoba, która pracowała przy wersji filmowej „Podziemnego kręgu”. Druga powieść Chucka Palahniuka stanie się serialem telewizyjnym, natomiast scenariusz do pierwszego sezonu napisze Jim Uhls. Są to na razie jedyne wiadomości dotyczące tego projektu. Autor w przeprowadzonym AMA wyjaśnił, że na tę chwilę może wyjawić tylko tyle.

Głównym, a zarazem tytułowym tytułowym „Rozbitka” w drugiej powieści Chucka Palahniuka jest Tender Branson. Uprowadza on Beinga 747, uwalniając jednak wcześniej całą załogę samolotu. Następnie posługuje się autopilotem i leci przed siebie z zamiarem zużycia całego paliwa. Gdy zwolnieni pasażerowie są już bezpieczni na ziemi, porywacz zaczyna przemawiać i opowiadać do czarnej skrzynki historię swojego życia. Jak się okazuje Tender Branson jest jedynym ocalałym członkiem sekty Kościoła Wyznawców.

Rozbitek” Chucka Palahniuka to błyskotliwa powieść przepełniona sporą dawka czarnego humoru. Równie istotnym faktem jest obecność Jima Uhlsa, który ekranizacją „Podziemnego kręgu” udowodnił, że potrafi doskonale przenieść wizję Chucka Palahniuka na ekrany. Jest to z pewnością serial telewizyjny na który warto czekać.