ThrillerZapowiedzi i nowości

Dzień prawdy Chucka Palahniuka – książka autora Podziemnego Kręgu

Dzień prawdy Chucka Palahniuka - nowa książka autora Podziemnego Kręgu Dzień prawdy Chucka Palahniuka

RozbitekPełnia piękna, Udław się czy Opętani to tylko kilka tytułów powieści autora książki, której ekranizacja podbiła serca wielu kinomanów na całym świecie. Film ten to Fight Club (Podziemny Krąg) w reżyserii Davida Finchera z mistrzowskimi kreacjami Edwarda Nortona i Brada Pitta. Na pewno go znasz, podobnie jak jego literacki pierwowzór. A czytałeś już powieść wspomnianego pisarza, której polski przekład niedawno pojawił się w księgarniach? Dzień prawdy Chucka Palahniuka od Wydawnictwa Niebieska Studnia prezentuje wizję przyszłości, jakiej nikt z nas nie chciałaby doświadczyć.

Dzień prawdy Chucka Palahniuka Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Dzień prawdy Chucka Palahniuka

Miesiąc temu na polskim rynku ukazała się powieść Adjustment Day z 2018 roku. Możemy zatem ponownie rozsmakować się w fascynującej prozie amerykańskiego mistrz pióra. Dzień Prawdy Chucka Palahniuka (bo taki ta powieść nosi tytuł w naszym kraju) to kolejny dowód na niesamowitą wyobraźnię pisarza. A także wyjątkową błyskotliwość w operowaniu słowem. Autor, dokonując przenikliwej analizy społecznej, przedstawia wariant przerażającej przyszłości, która może nas czekać. Czy wszystkie jego założenia można włożyć między bajki i traktować jako nierealne wymysły?

Rozpoczynając podróż z powieścią Dzień Prawdy Chucka Palahniuka wkroczymy w rzeczywistość, w której świat stoi u progu III wojny światowej. Przyczyną takiego stanu rzeczy są nieprzemyślane działania podstarzałych polityków, którzy nie myśląc o konsekwencjach swoich decyzji, próbują zapanować nad rozrastającą się populacją młodych mężczyzn. Z drugiej strony klasa robotnicza planuje ostateczną likwidację rozpasanych elit współczesnego świata, a profesorowie przedstawiają swoim uczniom jedynie teorie zakładające fatalną, czarną przyszłość. Wydaje się, że cywilizacja ludzka stacza się po równi pochyłej i nic nie jest w stanie tego powstrzymać.

Jest jednak promyk nadziei! Świat wiszący nad przepaścią przed samozagładą może ocalić tajemnicza księga, do której dostęp do niej mają jedynie nieliczni. Wtajemniczeni czytają ją i skrupulatnie zapamiętują treści. Gdy nadejdzie dzień próby, wykorzystają zdobytą wiedzę, by uratować świat przed samozniszczeniem.

Książkę znajdziesz pod tym linkiem.

Czytaj także: