Żywoty świętych Leigh Bardugo - nowość z uniwersum Griszów

Znacie już niezwykłe dzieje szeregowej żołnierki i zarazem wybranki losu, Aliny Starkovej? Zdolna do wyzwolenia uśpionej i nieznanej dotąd magicznej mocy bohaterka, to jedyna osoba zdolna odmienić bieg historii rozdzielonego Fałdą Cienia królestwa Ravki… Jeśli czytaliście Cień i kość lub oglądaliście serial Netflixa pod tym samym tytułem, koniecznie sięgnijcie po Żywoty świętych Leigh Bardugo – to nowość z uniwersum Griszów, która niedawno ukazała się w sprzedaży w Polsce.

Żywoty świętych Leigh Bardugo - nowość z uniwersum Griszów

Żywoty świętych Leigh Bardugo

Żywoty świętych to zbiór opowiadań napisanych przez Leigh Bardugo, wzorowany na hagiografiach. Teksty te są dodatkiem do opowieści znanych czytelnikom z Trylogii Grisza.

Zbiór przedstawia zarówno opowieści o cudach i męczeństwie tak dobrze wam znanych świętych jak Sankta Lizabeta od Róż czy Sankt Ilia w Okowach, jak i przedziwne, mało znane legendy Sankta Ursuli od Fal, Sankta Maradi oraz Bezgwiezdnego Świętego.

fragment opisu od wydawcy

Poszczególne rozdziały uzupełniają klimatyczne, pełne barwnych szczegółów ilustracje autorstwa Daniela J. Zollingera. Z pewnością pozycja ta będzie ozdobą biblioteczki każdego fana twórczości Leigh Bardugo.

Warto wspomnieć, że poza Żywotami świętych w Polsce dostępny jest także inny dodatek do Uniwersum Griszy, czyli zbiór baśni pod tytułem Język cierni.

Żywoty świętych Leigh Bardugo

Żywoty świętych Leigh Bardugo – kiedy premiera książki?

Premiera Żywotów świętych autorstwa Leigh Bardugo odbyła się 27 października 2021 r.

Zbiór ukazał się nakładem Wydawnictwa MAG.

Najnowszą książkę z uniwersum Griszów możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Cień i kość – serial Netflixa

Mieliście już okazję obejrzeć serial Netflixa, przedstawiający drogę Aliny, jaką przeszła od szeregów armii do salonów uwikłanych w dworskie intrygi?

Pierwszy sezon powstał na podstawie dwóch książek autorstwa Leigh Bardugo: Cienia i kości oraz Szóstki wron. Jego premiera odbyła się w kwietniu tego roku.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

Zobacz także: