[Wielka podróż dziadka Eustachego - nowa książka Mizielińskich

Dzieciaki kochają książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich. I to nie tylko polskie dzieciaki, bo ich książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. W księgarniach pojawiła się najnowsza książka duetu grafików — Wielka podróż dziadka EustachegoTo dość nowatorska książka dla dzieci w ich dorobku.

[Wielka podróż dziadka Eustachego - nowa książka Mizielińskich

Wielka podróż dziadka Eustachego — przygodowy komiks bez słów

Wielka podróż dziadka Eustachego to pełen przygód komiks dla najmłodszych. Nie ma w nim słów, za to jest mnóstwo wyrazistych ilustracji, które układają się w spójną historię.

Dzięki temu mali czytelnicy mają szansę stać się nie tylko słuchaczami, ale też narratorami. Zatem dzieci mogą czytać tę książkę samodzielnie, z rodzicem, po wielokroć, za każdym razem wynosząc coś z nowego z całej narysowanej przez Mizielińskich opowieści.

Wielka podróż dziadka Eustachego - komiks dla dzieci, okładka

Dziadek Eustachy i jego przygody

Kim jest tytułowy bohater? Dziadek Eustachy, to — jak na dziadka przystało — stateczny starszy pan. Pewnego dnia zdaje sobie sprawę, że ma pilne zadanie do wykonania. Nieco się zagapił, więc na realizację nie zostało mu już zbyt wiele czasu. Teraz musi udać się w podróż, a jak to w podróży w pośpiechu bywa, dziadka Eustachego czeka mnóstwo zaskakujących sytuacji. W końcu noc w pszczelim hotelu lub podróż w brzuchu suma nie zdarzają się na co dzień.

Na małych czytelników czekają sympatyczne postacie, zadziwiająco ludzkie zwierzęta i ciepłe przesłanie. Dlatego to książka, do której będą chcieli wracać.

Zajrzyjmy do środka!

Wielka podróż dziadka Eustachego jest pełna ilustracji charakterystycznych dla Aleksandry i Daniela Mizielińskich. To wyraźne kolory, grube kreski, ilustracje nieco schematyczne, a dzięki temu bardzo czytelne.

Nagradzany autorski duet

Mizielińscy szturmem, a raczej kreatywnością i talentem, podbili świat literatury dziecięcej. Ich książki były wielokrotnie nagradzane. Duet ma na swoim koncie m.in. międzynarodowe wyróżnienia: BolognaRagazzi Award, Prix Sorcières, a także Premio Andersen.

Nowy komiks dla dzieci od Aleksandry i Daniela Mizielińskich możecie znaleźć w tym miejscu. Książkę ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

Sprawdź też: