Daj gryza - nowa książka Mizielińskich

Aleksandra i Daniel Mizielińscy są niezaprzeczalnymi mistrzami picturebooków. Ich Mapy, już kultowa dla najmłodszych, skradła serca dzieci w Polsce i za granicą. Już pod koniec listopada w księgarniach pojawi się najnowsza książka Mizelińskich – Daj gryza. Toteż podejrzewam, że znajdzie się wśród pragnień w wielu listach do Świętego Mikołaja.

Daj gryza Mizielińskich

Daj gryza Mizielińskich — podróż dookoła smaków

Mizielińscy zabierają najmłodszych czytelników w kolejną podróż. Tym razem szlak wycieczki po ziemskich kontynentach wytyczą… dania, przyprawy i składniki. Najnowsza książka Mizielińskich — Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu — to pięknie i z humorem narysowany album, w którym znajdujcie nie tylko smaczne ciekawostki, ale też przepisy.

Apetyt na poznawanie świata

Na kartach Daj gryza czytelnicy odwiedzą aż 26 państw rozlokowanych na wszystkich kontynentach. Każdy rozdział został dedykowany kuchni danego kraju i — podobnie jak w Mapach — w książce nie zabraknie barwnych ciekawostek. Przecież smaki i dania też mają swoją historię, więc są związane z ludźmi, mieszkańcami danego kraju i ich kulturą.

Dzięki pięknym ilustracjom młodsi i starsi poczują się tak, jakby sami brali udział w aromatycznej marokańskiej uczcie lub jakby znaleźli się na jednym z pływających wietnamskich targów.

Z kolei dzięki przepisom dzieci będą mieć możliwość, żeby z pomocą rodzica przygotować proste dania z różnych zakątków świata. Czyli opowieści będzie można zasmakować dosłownie, nie tylko na kartach książki.

Świat do ugryzienia

Właśnie dlatego Daj gryza, nowa książka Mizielińskich, będzie inspiracją do tego, żeby ciekawie można spędzić czas z dzieckiem. To bezpieczna, pełna kolorów i aromatów podróż w czasie, w którym podróżowanie zaczęło wiązać się z dużym ryzykiem.

Jeżeli, tak jak ja, jesteście pewni, że w tę podróż warto dać się porwać, a nowa książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich jest lekturą wartą ugryzienia, to już teraz możecie ją zamówić w przedsprzedaży, wystarczy, że zajrzycie tutaj.

Premiera książki Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu została zaplanowana na 25 listopada. Nowa książka Mizielińskich, podobnie jak poprzednie, ukaże się nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry.

Powiązane artykuły: